Укладення договорів про користування електричною енергією

.

Взаємовідносини між громадянами – споживачами електричної енергії та енергопостачальниками регулюються Правилами користування електричною енергією для населення (далі – ПКЕЕН), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 р. № 1357.

Відповідно до п. 2 ПКЕЕН, споживання електричної енергії без укладення з енергопостачальником договору про користування електричної енергією є самовільним підключенням.

Відповідно до п. 3 ПКЕЕН, споживання електричної енергії здійснюється на підставі договору про користування електричною енергією між споживачем і енергопостачальником, що розробляється енергопостачальником згідно з Типовим договором про користування електричною енергією і укладається на три роки.

Відповідно до Типового договору у реквізитах споживача обов’язково мають бути зазначені дані паспорта та ідентифікаційного номеру.

Крім того, відповідно до положень п. 2 ПКЕЕН, об’єкт споживача – житловий будинок, гараж, майстерня або інша електрифікована споруда, що належить споживачу на правах власності або користування.

Враховуючи вищенаведене, а також керуючись роз’ясненнями, наданими Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, споживач – фізична особа при укладенні договору про користування електричною енергією має звернутись до енергопостачальника з відповідною заявою та надати наступні документи:

– паспорт;

– довідка про присвоєння ідентифікаційного номеру;

– документ, що підтверджує право власності чи користування фізичної особи на об’єкт (договір купівлі-продажу, договір дарування та інші документи з обов’язковою відміткою про реєстрацію в бюро технічної інвентаризації із зазначенням власника вказаного об’єкту, договір оренди та ін.);

– у випадку, якщо споживач має право на встановлені законодавством пільги з оплати за спожиту електричну енергію, згідно п. 31 ПКЕЕН, необхідно надати документ, який підтверджуватиме право на пільгу .

Ознайомитись з Типовим договором про користування електричною енергією можна:

– в постанові Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 р., якою затверджено Правила користування електричною енергією для населення, де Типовий договір про користування електричною енергією є невід’ємним додатком Правил.