Борги комунальників зростають

05.10.2016

Рівень розрахунків комунальних підприємств м. Харкова за спожиту електроенергію залишається незадовільним.

У вересні поточного року у КП “Харківводоканал” цей показник склав 45 %, КП “Харківські теплові мережі” сплатили енергетикам лише 4 %, а КП “Міськелектроттранссервіс” — 3 %. Загальна сума заборгованості підприємств-боржників на початок жовтня 2016 року перевищує 829 млн. грн. Таким чином АК “Харківобленерго” позбавлена обігових коштів для виконання інвестиційної програми, проведення капітальних та поточних ремонтів, поповнення аварійного запасу, придбання палива, своєчасної виплати заробітної плати.

Ситуацію, яка склалася на сьогоднішній день в Харківському регіоні, назвати інакше, як катастрофічна, неможливо! АК “Харківобленерго” стала заручником недоброчесних споживачів.

Заборгованість комунальних підприємств наче бумеранг повертається та б'є по ним самим. Складається наступна картина. АК “Харківобленерго” планувала в поточному році вкласти понад 110 млн. грн. в розвиток і реконструкцію електричних мереж міста. В переліку технічних заходів є і покращення електропостачання того ж водоканалу, теплових мереж і наземного електротранспорту. Однак хронічні неплатежі вмикають “червоне” світло на шляху реалізації цих задумів.

Комунальні підприємства-боржники створюють передумови для тривалого занепаду енергетичної галузі Слобожанщини, що унеможливить розвиток регіону вцілому. Вже сьогодні компанія “Харківобленерго”, фактично, опинилася на краю прірви.

На жаль, КП “Харківводоканал”, КП “Харківські теплові мережі” та КП “Міськелектротранссервіс” не виконують свої договірні обов'язки, тим самим ставлять під загрозу електропостачання всіх без винятку споживачів регіону.