День цивільного захисту пройшов у Індустріальному районі

05.04.2019

5 квітня на базі загальноосвітної школи № 70 пройшов «Показовий День цивільного захисту». На нього були запрошені керівний склад шкіл управління освіти Індустріального району Харківської міської ради.

Фахівці «Харківобленерго» разом з представниками Індустріального РВ у м. Харкові ГУ ДСНС України, центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, патрульної поліції та Червоного хреста провели з присутніми директорами шкіл району та школярами заняття та акцентували увагу на вмінні практично діяти у разі виникнення надзвичайної ситуації.

«Показовий День цивільного захисту» проводився з метою поглиблення знань щодо надзвичайних ситуацій, їх типів, причин виникнення, ознайомлення з правилами поводження та способами захисту під час екстремальних подій, а також з метою виховання дисциплінованості, відповідальності за свої дії, організованості, якісної взаємодії на об’єкті з масовим перебуванням людей.

Енергетики у форматі гри «Давайте дружити з електрикою!» розповіли учням 3-х класів про дію електричного струму та про заходи обережного користування побутовими електроприладами, безпечного знаходження поблизу енергетичних об’єктів, а також навчили, як діяти під час виникнення пожежі. Досвід показує, що саме нехтування правилами поводження з електрикою стає причиною багатьох трагедій з вогнем.

Побудований в інтерактивній формі урок дав змогу дітям в повній мірі проявити свої знання та здібності. Численні вікторини, ігри та тести перетворили школярів зі слухачів на активних учасників навчального процесу. Усі конкурсні завдання супроводжувалися показом на великому екрані тематичних відеоматеріалів.

До програми уроку енергетики додали практичні поради. Наприклад, дітей попередили, що до обірваного проводу лінії електропередачі заборонено підходити ближче, ніж на 8 метрів. Крім того, необхідно позначити або огородити небезпечне місце та повідомити про подію дорослим.

Присутні фахівці-рятівники на теоретичному блоці заходу ознайомили керівників учбових закладів з вимогами Правил пожежної безпеки на об’єктах з масовим перебуванням людей, діям при виявленні вибухонебезпечних предметів та розливу металевої ртуті.

Далі почався наступний етап заходу - протипожежне об'єктове тренування. За сигналом «Увага всім!» було проведено оповіщення вихователів та дітей про «Пожежу у кабінеті географії» на першому поверсі. Діти під керівництвом вчителів одягнули засоби захисту органів дихання (марлеві пов’язки) та організовано, без паніки, згідно з планом евакуації, залишили приміщення шкільних класів.

На ліквідацію умовної пожежі були задіяні підрозділи Національної поліції та районного підрозділу ДСНС, у дворі школи були показані можливості спеціальної пожежної техніки при гасінні пожежі, а також гасіння умовної пожежі за допомогою вогнегасників.

Показовий захід був проведений на достатньому організаційно-методичному рівні. У ході його проведення педагоги обмінялися досвідом в організації навчальної роботи з питань безпеки життєдіяльності, отримали багато корисної інформації та закріпили її на практиці.

Фахівці впевнені, що після таких «надзвичайних» занять небезпечних ситуацій, в які б потрапили школярі, стане менше.