Для комунальників уведуть щоденний моніторинг

30.01.2017

Електричні мережі Харківського регіону, які є невід'ємною частиною енергосистеми України, опинилися під загрозою знищення. Причиною катастрофічного положення є позамежна заборгованість за спожиту електроенергію “Харківводоканалу” та “Харківських теплових мереж”. Загальна сума не платежів перевищила один мільярд гривень та продовжує збільшуватися з кожним днем. Унікальність ситуації полягає в тому, що ці комунальні підприємства є найбільшими споживачами і боржниками одночасно. Для порівняння, щомісячне споживання електроенергії водопостачальниками та тепловиками складає по 50 мільйонів гривень, а, наприклад, завод імені Малишева чи “Турбоатом” споживають енергоносіїв приблизно в сім разів менше. Знекровлення харківської енергетики вже призвело до тяжких наслідків.

Керівництво, трудовий колектив та профспілкова організація АК “Харківобленерго” роблять всі можливі кроки для розв'язання катастрофічної ситуації. Протягом року направляються звернення до усіх органів виконавчої влади з вимогою спонукати злісних не платників поновити своєчасні та повні розрахунки за спожиту електроенергію. Робітникам енергокомпанії прийшлося, навіть, вдатися до пікетування засідань судів, де розглядаються позови про стягнення накопиченої заборгованості з не доброчесних комунальних підприємств. На сьогоднішній день відсутня можливість обмежити електропостачання КП “Харківводоканал”, бо є рішення судів про заборону таких дій. Як наслідок, керівництво цього підприємства при потуранні харківської міської влади прикривається вказаними ухвалами судів та продовжує цинічно ігнорувати вимоги чинного законодавства та діючих договорів.

Питання заборгованості комунальних підприємств м. Харкова обговорювалося на останньому засіданні Національної комісії з регулювання енергетики та комунальних послуг. ЇЇ голова Дмитро Вовк наголосив на тому, що у КП “Харківводоканал” та КП “Харківські теплові мережі” не має жодних підстав для несплати спожитої електроенергії.

Виходить, що комунальні боржники працюють фактично за рахунок АК “Харківобленерго”. Таким чином, вони усвідомлено створюють умови для повної зупинки функціонування енергетичної системи Слобожанщини. Дати розумне пояснення діям керівництва підприємств-неплатників та очільникіів мерії не можливо. Безперечно, це вже справа правоохоронних органів. Тим більше, що представники громадських організацій неодноразово заявляли про численні порушення в діяльності як КП “Харківводоканал”, так і теплових мереж.

За пропозицією керівництва АК “Харківобленерго” національний регулятор прийняв рішення стосовно щоденного фінансового моніторингу своїх ліцензіатів-неплатників. Крім того, враховуючи надзвичайний стан із заборгованістю харківських комунальників, енергетики наполегливо вимагають розглянути можливість невідкладного введення спецрахунків для горе-неплатників із автоматичним розщепленням коштів для забезпечення повної сплати електроенергії.

Незважаючи на ігнорування з боку харківської мерії та комунальних підприємств інтересів громади, трудовий колектив АК “Харківобленерго” всіма можливими засобами буде відстоювати право кожного мешканця м. Харкова і Харківської області отримувати безперебійне та якісне електропостачання.