До уваги основних споживачів, що підключені до мереж оператора системи передачі

28.12.2018

Відповідно до рекомендацій, розміщених на офіційному веб-сайті НКРЕКП http://h8.nerc.gov.ua/?news=8576, питання щодо укладення договорів про надання послуг з передачі електричної енергії між основними споживачами, електричні мережі яких приєднані до мереж системи передачі, та оператором системи передачі, договорів про надання послуг з розподілу електричної енергії між субспоживачами, що підключені до електричних мереж основного споживача, приєднаного до мереж оператора системи передачі, та оператором системи розподілу, тимчасово, на строк до 01 квітня 2019 року повинно бути врегульоване наступним шляхом:

1. Основні споживачі, електричні мережі яких приєднані до мереж системи передачі, укладають з ОСП договори про надання послуг з передачі електричної енергії, з датою набуття чинності з 1 січня 2019 року.

 

2. ОСР, які до здійснення заходів з відокремлення відповідно до п. 13 перехідних положень Закону мали укладені договори із основними споживачами, приєднаними до мереж ОСП, у якості постачальників за регульованим тарифом на закріпленій території, у строк до 1 січня 2019 року:

  • укладають строкові (до 01.04.2019) додаткові угоди до діючих договорів про спільне використання технологічних електричних мереж з основними споживачами, приєднаними до мереж ОСП, з використанням норми Прикінцевих та перехідних положень Закону, згідно з якою оператор системи розподілу є правонаступником в частині прав та обов’язків за укладеними договорами спільного використання технологічних електричних мереж;
  • укладають строкові (до 01.04.2019) договори споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії із субспоживачами, приєднаними до електричних мереж основного споживача, приєднаного до мереж ОСП;
  • забезпечують комерційний облік електричної енергії вищезазначених субспоживачів;
  • укладають договори електропостачальника про надання послуг з розподілу електричної енергії з електропостачальниками, які здійснюють та/або будуть здійснювати протягом періоду до 01.04.2019 постачання електричної енергії субспоживачам  за типовою формою, визначеною Правилами роздрібного ринку електричної енергії.

3. Основний споживач, приєднаний до мереж ОСП:

  • укладає договір про постачання електричної енергії з обраним електропостачальником, якщо такий основний споживач не забезпечує собі постачання електричної енергії самостійно на підставі відповідної ліцензії;

укладає строкові до 01.04.2019 додаткові угоди до діючих договорів про спільне використання технологічних електричних мереж з відповідним ОСР та забезпечує безперешкодний доступ ОСР до засобів власного комерційного обліку та засобів комерційного обліку субспоживачів із якими укладено строкові до 01.04.2019  договори на розподіл електричної енергії.