Енергетики провели урочисту церемонію нагородження переможців

21.12.2017

Енергетики та представники громадської організації "Діти Слобожанщини" провели урочисту церемонію нагородження переможців конкурсу плакатів “Енергетика для кожного. Придбай! Поділись! Примнож!”.

У рамках проекту “Світ безпечної енергетики” адміністрацією та профспілковим комітетом АК “Харківобленерго” з 01 квітня по 31 жовтня 2017 року проведений конкурс плакатів “Енергетика для кожного. Придбай! Поділись! Примнож!”, у якому пропонувалось узяти участь всім дітям віком від 6 до 16 років, які мешкають у м. Харкові та Харківській області, що не допускають електротравматизму в повсякденному житті.

Конкурс проводився з метою підвищення зацікавленості дітей та молоді до вивчення та дотримання основних правил електробезпеки.

Роботи були представлені у трьох номінаціях: “Я та електробезпека”, “Енергозбереження”, “Альтернативні джерела енергії”. Плакати мали лаконічне зображення з коротким текстом: призовом, гаслом, слоганом, та виконувалися учасниками конкурсу у паперовому або в електронному вигляді за допомогою комп'ютерної графіки.

Проведена широкомасштабна робота з інформування населення щодо конкурсу. Приверталась увага до його проведення як через засоби масової інформації (газети, телебачення, сайт компанії), так і шляхом розміщення яскравих оголошень у найбільш людних місцях. Результати не примусили на себе довго чекати.

До управління інформаційної політики та роботи зі споживачами АК “Харківобленерго” почали приносити творчі роботи працівники підрозділів компанії, самі учасники, їх родичі, вчителі навчальних закладів. До оргкомітету компанії було надано 616 плакатів! І вже тоді стало зрозуміло, як нелегко буде журі визначити переможців.

16 листопада 2017 р. оргкомітет підвів підсумки з визначення переможців. Кожна робота по-своєму була яскравою та цікавою. Усі роботи учасників отримали свій порядковий номер. Анонімність гарантувала неупередженість суддів стосовно вибору кращих плакатів.

Члени журі оцінювали якість виконання плаката, оригінальність задуму та нестандартність вирішення завдання, актуальність та розкриття заданої тематики в рамках номінації, відповідність тексту (призову, гасла, слогана) сюжетно-композиційному змісту плаката, рівень художнього виконання, інформативність, мнемонічність (запам’ятовуваність, впізнаванність) плаката.

Інформація про підведення підсумків конкурсу відразу була розміщена на корпоративному сайті компанії.

19 грудня, 11.00, актова зала АК “Харківобленерго” - час кульмінації конкурсу, проведення урочистої церемонії нагородження переможців. Енергетики не дарма вибрали саме цей день зустрічі. 19 грудня - День святого Миколая. Святий Миколай вважається покровителем дітей. За традицією, в цей день діти отримують подарунки, вірять у дива та вчаться бути милосердними. Всім нам потрібні хвилини радості, хвилини душевної теплоти і щедрості. І приводи для усмішок! Компанія “Харківобленерго” опікується дітьми, і саме 19 грудня для маленьких творчих геніїв, працівники хотіли створити маленьке чудо в області, яка носить назву Енергетика!

Уже тривалий час під девізом “Чужих дітей не буває” АК “Харківобленерго” проводить серію відкритих уроків з електробезпеки для дітей, які залишилися без піклування батьків, та дітей з особливими потребами. Основне завдання уроків - навчити соціально-незахищених дітей правилам електробезпеки. Діти з особливими потребами повинні більшою мірою бути готовими до самостійного життя, ніж їх однолітки. Хлопчикам та дівчаткам, які залишилися без батьківського піклування, дуже важливо відчути свою значимість у цьому світі, розуміти, що вони не одинокі у своїй нелегкій долі, що є люди, готові надати їм допомогу.

Тож, на церемонію нагородження були запрошені: 10 переможців разом з батьками, а також особливі гості: комунальний заклад “Харківський спеціальний навчально-виховний комплекс № 7”, будинок сімейного типу дитячого містечка “Отрадне”, центр соціально-психологічної реабілітації дітей “Гармонія”, комунальний заклад “Харківський спеціальний навчально-виховний комплекс” Харківської обласної ради та комунальний заклад “Нововодолазький спеціально-навчальний комплекс”.

На урочистому святі також були присутні почесні гості: Ламанов О.І., начальник відділу нагляду в машинобудуванні та енергетиці Головного управління Держпраці; Шепель В.М., начальник відділу нормативності і якості освіти Департаменту освіти Харківської міської ради; Старченко О.В., начальник служби з охорони праці Департаменту науки та освіти Харківської обласної державної адміністрації; Буланов О.А., начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області.

Усіх гостей зустрічали особисто та проводили до актового залу, де на сцені були розташовані стенди з плакатами, а на столах розміщені різноманітні матеріали щодо дитячої електробезпеки: інформаційні листки, плакати, календарі, пізнавальні книжки тощо. У приміщенні музею організовані локації “Врятуй постраждалого”, “Приміряй спецодяг”, “Екскурс в музей компанії”. Святий Миколай разом з янголятками вітав гостей, знайомився з ними та запитував у дітей про їх гарні вчинки протягом року, пригощаючи цукерками.

Працівники компанії створили урочисту, але водночас і затишну атмосферу, яка розташовувала до невимушеного довірчого спілкування. Святкову зустріч за дорученням голови правління енергокомпанії розпочав начальник управління інформаційної політики та роботи зі споживачами Скічко В.В. Він привітав юних талантів зі святом та розповів про діяльність АК “Харківобленерго”. Директор з охорони праці компанії Панасенко С.М. розповів про різнопланову роботу з профілактики електротравматизму серед дітей і дорослих.

АК “Харківобленерго” тісно співпрацює з ГО “Діти Слобожанщини”. Тож, символічно, що в організації такої урочистої події громадська організація приймала найактивнішу участь. Здійснення заповітних мрій та вірити у дива побажала Попова І.В. всім дітлахам, а святковим сюрпризом став для переможців та учасників конкурсу пам'ятні подарунки та новорічні солодощі.

Також всіма присутніми були переглянуті відеоролики про діяльність компанії з профілактики дитячого електротравматизму у рамках проекту “Давай потоваришуємо з електрикою”.

Вихованці комунальних закладів підготували святкові номери художньої самодіяльності: пісню “Святий Миколай прийде”, акробатичний номер під улюблену пісню “Фіксики”, танок “Зимоньки - сніжинки”, пісню “Світ стане добрішим”, а пісня, виконана мовою жестів “Назустріч мрії” вразила всіх своєю неповторністю та душевністю.

Крім того, енергетики максимально залучили всіх присутніх до дійства, яке відбувалося на сцені. Так, всі гості разом з переможцями у номінації “Я та електробезпека” відповідали на запитання тесту в картинках “Вибери правильний варіант, враховуючи правила електробезпеки”, який демонструвався на екрані; з переможцями у номінації “Альтернативні джерела енергії” відгадували тематичні загадки; з переможцями у номінації “Енергозбереження” перевірили, наскільки добре вони знають гасла, які допомагають людям економити електроенергію, а разом зі Святим Миколаєм на “Фізхвилинці “Енергозбереження” гарно “розім'яли м'язи” активними рухами.

Від усього переглянутого та почутого почесні гості були в захваті. У своїх виступах вони ділилися враженнями від дитячої творчості та урочистого заходу. Крім того, була високо оцінена системна робота фахівців-енергетиків з профілактики електротравматизму серед підлітків.

Усі переможці конкурсу були нагороджені смартфонами, дипломами, їм було вручено поліграфічну продукцію та солодкі новорічні подарунки.

У конкурсі плакатів «Енергетика для кожного. Придбай! Поділись! Примнож!» є переможці, але немає переможених. За рішенням керівництва компанії всі учасники творчого змагання, у якому б віддаленому районі Харківської області вони не мешкали, отримають почесні грамоти, сувенірну продукцію та пізнавальні матеріали.

До речі, надалі планується використовувати роботи учасників конкурсу при виготовленні різноманітних агітаційних матеріалів: книг, журналів, календарів, брошур, білбордів тощо.