Енергетики провели урок електробезпеки для учнів Харківської спецшколи №12

24.05.2021

Незабаром розпочнуться літні канікули. Це – пора відпочинку для школярів, а отже, – безліч вільного часу для ігор на вулиці та самостійного перебування вдома. Зрозуміло, що таке проведення часу має багато спокус, небезпечних для здоров'я та життя. Енергетики під час канікул особливо наполегливо радять дотримуватися правил електробезпеки та не піддавати себе ризику.

Як надати першу допомогу людині, яка отримала ураження електричним струмом, що робити, якщо перед тобою лежить обірваний провід і куди звертатися у цьому випадку, – для учнів початкових класів Харківської спеціальної школи №12 у ролі вчителів виступили енергетики.

a18f7463f50193e2550fa0b629849722.jpg

Спеціалісти “Харківобленерго” у форматі гри “Давайте дружити з електрикою!” розповіли про дію електричного струму. Від енергетиків школярі дізнались багато нового і цікавого. Під час гри “Таємний шифр” діти на плакатах розшифровували приказки про електрику, грали в “електричних” бджіл, аби дізнатись, як електричний струм дістається розетки в помешканні.

3df8aebdb76fba84093e53a208c82ec8.jpg

“Ми навчаємо дітей правилам поведінки з електроприладами у побуті, розповідаємо, як себе вести біля енергооб'єктів. Знайомимо з попереджувальними знаками, які вивішуються біля таких споруд, розповідаємо про те, що вони означають. Крім того, юним слухачам розповіли про те, як діяти під час виникнення пожежі. Досвід показує, що саме нехтування правилами поводження з електрикою стає причиною багатьох трагедій з вогнем”, – говорить провідний інженер УІПРС АТ “Харківобленерго” та автор уроків Алла Холодова.

Побудований в інтерактивній формі урок дав змогу дітям в повній мірі проявити свої знання та здібності. Численні вікторини, ігри та тести перетворили школярів зі слухачів на активних учасників навчального процесу, всі голосно та дружньо відповідали на питання кросворду та тесту. Особливо всім сподобалася танцювальна розминка “Фіксики. Електроприлади”. При цьому конкурсні завдання супроводжувалися демонструванням на великому екрані тематичних слайдів та мультиків. Різновікову дитячу аудиторію спеціалісти максимально залучили до процесу навчання.

7acd24a136f18e3e1ec448139860dcf9.jpg

До програми уроку енергетики додали практичні поради. Наприклад, дітей навчили правильно поводитися в екстремальній ситуації, виходити із зони крокової напруги, відпрацьовували навички рятування життя та надання першої долікарської допомоги, на манекені учні навчались робити серцево-легеневу реанімацію. Спеціалісти попередили, що до обірваного проводу лінії електропередачі заборонено підходити ближче, ніж на 8 метрів. Крім того, необхідно позначити або огородити небезпечне місце та повідомити про подію дорослим.

b6e153807f89c09b7ed5b00e35abb6c9.jpg

Як розповів учень школи Андрій Михайлов, йому та однокласникам дуже сподобався урок, адже було не тільки пізнавально, але й цікаво.

“Нам розказали багато нового про електрику та електробезпеку. Ми дізналися, як рятувати людину, яку вразило струмом, а також, як поводитися у різних небезпечних ситуаціях”, – зазначив школяр.

Ігри, танці та загадки – у такій формі дітям найлегше запам'ятати інформацію, особливо, коли у них є особливі потреби, говорить директор Харківської спеціальної школи №12, де навчаються діти з порушеннями зору, Галина Кукліна.

“Форми і методи, які були застосовані, – саме для наших незвичайних дітей. Тому дуже дякуємо товариству “Харківобленерго”, яке несе світло не тільки в домівки, а й у нашу школу”, – зазначила керівниця школи.

Після завершення уроку учасники обмінялися враженнями, а також подарунками. Від АТ “Харківобленерго” навчальний заклад отримав кольоровий принтер. Він допоможе вчителям у роздруківці яскравих дидактичних матеріалів, що є вимогою Нової української школи. Окрім того, кожній дитині було вручено цікаву поліграфію: розклади уроків, різноманітні журнали, плакати, брошури, листівки та пам’ятки з електробезпеки.

ffbaeb6075c720f08725454cdf36ade7.jpg

У свою чергу представники АТ “Харківобленерго” отримали від дітей оригінальні саморобки, а від школи – подяку. Педагогічний колектив висловив побажання проводити подібні зустрічі з енергетиками на постійній основі.