Гра-квест “Безпека мого життя"

16.06.2017

Спеціалісти АК “Харківобленерго” та громадська організація “Діти Слобожанщини” організували проведення пригодницької гри-квесту “Безпека мого життя: Придбай! Поділись! Примнож!” для учнів Височанської школи № 2 смт. Високий Харківської області.

Мультізадачний квест став новою розробкою енергетиків у рамках комплексного широкомасштабного проекту “Світ безпечної енергії”.

Гра проводилась на території Височанської школи № 2 для дітей, які відвідують літній шкільний табір. Діти різного віку досліджували територію квесту, де спеціалісти змоделювали для них ситуації, пов'язані з небезпекою ураження електричним струмом у побуті та поблизу енергетичних об'єктів.

Усі діти розділилися на команди, обрали собі капітана та придумали свої девізи. Наприклад, команда “Розумники” виступили з лозунгом “Знати - щоб передбачати, передбачити — щоб діяти!”, а команда “Знайки” - “Ті, хто не знає, нехай навчаються. А ті, хто знає, згадують ще раз”. Дітлахи відпрацьовували навички рятування життя та надання першої долікарської допомоги, відгадували знаки, які попереджають про небезпеку, інтерактивний кросворд та “Таємний шифр”, вживалися в професію енергетика, відповідали на запитання тесту-вікторини, переглядали мультфільм, брали участь в естафеті “Врятуй постраждалого”, малювали крейдою на асфальті на тему квесту.

“На сьогоднішній день квести дуже популярні. Ми постійно намагаємося йти в ногу з сучасними трендами та використовувати їх в нашій програмі превентивних заходів з профілактики електротравматизму. Захоплення квестами стало для нас новим викликом та відмінною можливістю розповісти про електробезпеку і наочно показати всі правила безпечного поводження в надзвичайних ситуаціях. Діти самі виступали експертами: вибирали правильний маршрут, аналізували ситуацію і з зацікавленістю та напрочуд активною завзятістю виконували завдання на відповідних станціях. Адже найкращий спосіб будь-що запам'ятати — самому знайти правильне рішення! За проходження завдань ведучі заохочували команду зірками — наліпками на їх карточці-маршруті. Ми не прогадали, квест сподобався і дітям, і вчителям!” - ділиться своїми враженнями провідний фахівець управління інформаційної політики та роботи зі споживачами Алла Миколаївна Холодова.

“Я вперше взяла участь у такому квесті. Правду кажучи, раніше я не вірила, що дітей різного віку можна зацікавити навчанню основам електробезпеки. Але сьогодні весь мій скептицизм розвіявся. Діти вжилися в роль та переживали кожну ситуацію по-справжньому, до того ж вдала локація та майстерність команд зробили пригоди дуже правдоподібними. Безперечно, подання інформації в ігровому форматі надовго запам'ятається дітям. Особливо для мене цей день був днем приємних відкриттів. Цінна інформація та пригоди, які Ви подарували нашим учням, для дітей — найкращий подарунок. Дякуємо Вам за справжнє свято!” - розповідає вчитель молодших класів Компанієць Маргарита Олексіївна.

За рішучість, правильне виконання завдань, пов'язаних з безпекою життєдіяльності, усі діти-учасники квесту отримали від АК “Харківобленерго” та ГО “Діти Слобожанщини” подарунки: дипломи, медалі, яскраву поліграфію та солодощі.

Під час літніх канікул такі квести планується провести в дитячих будинках та літніх оздоровчих таборах м. Харкова та області.