Гра-квест «Безпека мого життя» під час літніх канікул

31.05.2019

Напередодні 1 червня до Дня захисту дітей спеціалісти різних служб влаштували для учнів Харківської спеціалізованої школи № 119 своєрідне свято.

Енергетики, рятувальники, шкільні офіцери поліції та волонтери Червоного Хреста організували проведення пригодницької гри-квесту «Безпека мого життя: Придбай! Поділись! Примнож!» У ігровій формі, дуже доречно, адже розпочалися літні канікули, спеціалісти вкотре наголосили дітям на необхідності дотримуватись правил безпеки вдома та на вулиці.

На сьогоднішній день квести дуже популярні, їх використання - чудова можливість розповісти про небезпеку і наочно показати всі правила безпечного поводження в надзвичайних ситуаціях.

Мультизадачний квест проводився для дітей різного віку, які відвідують літній шкільний табір. Учасники гри розділилися на команди, обрали собі капітанів та придумали свої девізи. Хлопці та дівчата самі виступили експертами: вибрали правильний маршрут, проаналізували ситуацію і з завзятістю виконували завдання на відповідних станціях. Адже найкращий спосіб будь-що запам'ятати — самому знайти правильне рішення! За проходження завдань ведучі заохочували команду зірками-наліпками на їх карточці-маршруті.

Енергетики змоделювали для команд різноманітні ситуації, пов'язані з небезпекою ураження електричним струмом у побуті та поблизу енергетичних об'єктів. Діти відпрацьовували навички рятування життя та надання першої долікарської допомоги, відгадували знаки, які попереджають про небезпеку, ребус «Таємний шифр» та «Відгадай, що намальовано?», відповідали на питання тесту-вікторини, малювали крейдою на асфальті на тему квесту.

Шкільні офіцери поліції навчили учасників гри переходити через проїжджу частину, спілкуватися зі сторонніми людьми, поводитися з незнайомими предметами. Крім того, нагадали правила дорожнього руху, ознайомили з дорожніми знаками і розміткою.

Наприкінці, перед церемонією нагородження, всі учасники пригодницько-пізнавальної гри: діти, вчителі та спеціалісти всіх служб станцювали танок. Його виконання було дуже веселим, динамічним та запальним. Весь командний дух та згуртованість команд проявили себе, і танок став своєрідною яскравою родзинкою підведення підсумків проведеного заходу.

Діти переживали кожну ситуацію по-справжньому, до того ж вдала локація та майстерність команд зробили пригоди дуже правдоподібними. Безперечно, подання інформації в ігровому форматі надовго запам'ятається дітям.

За рішучість, правильне виконання завдань, пов'язаних з безпекою життєдіяльності, усі діти-учасники квесту отримали від АТ «Харківобленерго» подарунки: дипломи та яскраву поліграфію.

Під час літніх канікул такі квести планується провести в літніх оздоровчих закладах м. Харкова та області.