Гра в імітацію привела у СІЗО

30.04.2020

Співробітники служби економічної безпеки АТ “Харківобленерго” при здійсненні моніторингу укладених товариством договорів встановили підрядну організацію, яка, отримавши від підприємства кошти, ухилялася від виконання робіт.

На весні 2019 року АТ “Харківобленерго” провело тендер на виконання переоснащення енергетичних об'єктів. Перемогло ТОВ “Альвера”, отримавши договори підряду на загальну суму 11,3 млн грн. За умовами оплати був обговорений аванс в розмірі 70% — за ці кошти підрядник мав спочатку закупити обладнання, а вже потім приступити до роботи на об'єктах.

На рахунок підрядної організації товариство перерахувало понад 7 млн. грн. За словами заступника начальника служби економічної безпеки товариства Станіслава Шестакова, замість виконання робіт директор ТОВ створив імітацію господарської діяльності і почав активне листування з АТ “Харківобленерго”, затягуючи час.

За виявленими фактами слідчим відділом прокуратури Московського району було порушено кримінальне провадження за статтею 191 ч. 5 КК України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

За розповсюдженою у ЗМІ інформацією, перед затриманням власник ТОВ “Альвера” переховувався від слідства. Крім того, під час обшуку в офісі правоохоронці не змогли виявити бухгалтерські документи. З огляду на все це, Московський райсуд м. Харкова прийняв рішення помістити керівника фірми в СІЗО.