Харківські енергетики розбудовують мережі

27.07.2020

АТ “Харківобленерго” з випередженням графіку реалізовує інвестиційну програму 2020 року. При плані розвитку підприємства на І півріччі поточного року у сумі 105 млн. грн., фактично профінансовано понад 160 млн. грн., що складає майже 153 %. Левова частка коштів, а це близько 130 млн. грн., направлена на технічний розвиток, модернізацію та будівництво електричних мереж і обладнання.

В рамках інвестиційної програми виконується реконструкція повітряної лінії 35 кВ “тяга Шпаковка — Куряж — Водозабір — Пісочин”. Загалом планується модернізувати понад 6 км лінії, перевести мережу на напругу 110 кВ та замінити близько 40 опор, провід і грозотрос. Разом з тим, здійснено технічне переоснащення повітряної лінії 110 кВ “Залютіно — Каштанова” із заміною 14 аварійних опор.

В Зміївському району в с. Задонецьке і с. Бірки завершено оновлення розподільчих електричних мереж. Під час реконструкції споруджені 2 розвантажувальні підстанції, встановлені нові опори та замінено провід загальною довжиною понад 4 км. Під час реконструкції використовувався ізольований провід, який в разі обриву унеможливлює ураження людей та тварин. Масштабна модернізація розподільчих електричних мереж проводиться і в інших районах Харківської області.

Завдяки проведеним роботам в рамках інвестиційної програми 2020 року споживачі отримають якісне та безперебійне електропостачання. Крім того, в результаті здійснення модернізації вдасться знизити втрати електроенергії, забезпечити підтримання рівня напруги та завантаження елементів мережі у допустимих значеннях.