На шляху відновлення

21.06.2019

З 1 січня поточного року АТ “Харківобленерго” працює як новий учасник ринку електричної енергії — оператор системи розподілу.

Незважаючи на те, що функціонал підприємства оновився, АТ “Харківобленерго” стало спадкоємцем усіх “старих” проблем. Перш за все це стосується боргу перед ДП “Енергоринок”, податкового боргу, негативного коригування в тарифі в зв'язку з невиконанням інвестиційної програми 2017 року і багато чого іншого. Однак за досить короткий термін, трохи більше п'яти місяців з початку поточного року, ряд негативних питань вдалося успішно вирішити.
Однією з основних проблем, які дісталися у спадок “Харківобленерго”, стала заборгованість перед ДП “Енгергоринок”. Станом на 1 січня 2019 року ця сума становила 435 млн. грн. Протягом перших двох місяців цього року заборгованість була погашена в повному обсязі.

Слід зазначити, що підприємство не тільки “вилізло” зі списку постійних боржників, але й змогло оплатити аванс на червень в сумі 22 млн. грн.
Одним з пріоритетних завдань товариства є організація своєчасних і повних розрахунків з бюджетом. Адже від цього залежить виплата пенсій, зарплат вчителів і лікарів, фінансування обороноздатності країни. На сьогоднішній день енергетики вийшли на повноцінні розрахунки за нарахованими податками. За 5 місяців 2019 року до бюджету сплачено 124 млн. грн. Для порівняння, за аналогічний період минулого року, до бюджету було перераховано всього 37 млн. грн.

Протягом останніх 3 років на підприємстві постійно виникала заборгованість по виплаті заробітної плати. Сьогодні вдалося докорінно змінити ситуацію. Незважаючи на всі труднощі зі зборами коштів за розподіл електроенергії, зарплата виплачується в повному обсязі і у встановлені терміни. Керівництву товариства вдалося зберегти колектив, уникнути скорочень персоналу і скорочених робочих тижнів.