Навчання з ліквідації надзвичайних ситуацій

26.05.2016

25 травня на полігоні Навчального центру Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України відбулися комплексні навчання з ліквідації надзвичайних ситуацій, пов'язаних з пожежами в лісах. У навчаннях взяли участь рятувальники Харківського гарнізону ДСНС, Навчального центру оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України, Національного університету цивільного захисту України, АК «Харків-обленерго», Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства, кінологи, співробітники Національної поліції, Національної гвардії, Прикордонної служби, медицини та комунальні служби Нововодолазького району.

Безпосередньо навчання проходили в 9 етапів. За легендою, літак при патрулюванні зафіксував пожежу на території лісового масиву. До місця події прибула лісова охорона на пожежних модулях, тракторах, з ранцевими вогнегасниками. Пілот літака повідомив про поширення пожежі в лісовому масиві. Пожежа з низової перейшла у верхову, після чого проводилося гасіння автоцистернами за допомогою лафетних стволів. Паралельно вертоліт ДСНС проводив водозабір і скидання води в зону горіння.

Одночасно з цим виникали вибухи боєприпасів на території, що межує з пожежею. Диспетчер викликав підрозділ піротехніків, які провели огляд ділянки і відвезли виявлені вибухонебезпечні предмети до місця знищення.

Паралельно надійшла інформація, що перед виявленням пожежі в даному районі перебували відпочиваючі. Існувала ймовірність, що люди заблукали і не можуть вийти з лісового масиву через задимлення або ж постраждали і вимагають евакуації. До місця події було направлено кінологічний розрахунок.

На місце прибувають співробітники Національної гвардії, щоб не пропустити в район НС сторонніх осіб, а підрозділ прикордонників проводить захоплення і нейтралізацію порушників.

У результаті падіння дерева виникає обрив ліній електропередач. Керівник штабу з ліквідації НС ухвалила рішення про направлення аварійно-відновлювальної бригади АК «Харківобленерго».

У результаті руйнування пошкоджений аміакопровід, з якого почався неконтрольований викид аміаку в атмосферу. Виникла загроза для місцевих жителів. Керівник штабу з ліквідації НС, оцінивши обстановку, викликав до місця пожежі підрозділи радіаційно-хімічної розвідки. Після цього відпрацювання всіх епізодів можливих надзвичайних ситуацій було завершене.