Назустріч людям

22.11.2019

22 листопада 1929 року після завершення будівництва електростанції Харківського регіону ("ЕСХАР") і її електромережі, з метою подальшого розвитку енергетики Харківського промислового району було створено Харківське об'єднання державних електричних станцій — “ХОДЕС". У пошуках оптимального варіанту управління енергосистема в початковий період свого існування зазнала ряд реорганізацій і змін назви.

У довоєнному 1940 році загальна довжина електричних ліній перевищувала 1150 км, а в експлуатації перебували 13 підстанцій.

Нелегкими для харківських енергетиків стали роки ІІ світової війни. Третина працівників підприємства пішла на фронт. За героїзм захисників Батьківщини та доблесну працю в тилу 596 енергетиків були нагороджені орденами та медалями.

У післявоєнні роки істотне збільшення генеруючих потужностей і мережного господарства дозволили завершити повну електрифікацію сільського господарства та приєднати споживачів міст і сіл Харківської, Полтавської й Сумської областей до єдиної енергосистеми.

Серйозним випробуванням на життєздатність для харківських енергетиків став час після розпаду СРСР. Однак енергетична система встояла, не припинила постачати промисловості і населенню регіону електроенергію й тепло. З невеликого об'єднання державних електростанцій підприємство перетворилося в одну з найбільших енергокомпаній України, яка задовольняє потреби в електроенергії більш ніж 3 тис. промислових і 1,3 тис. сільськогосподарських споживачів, а також близько 3 млн. мешканців Слобожанщини.

Сьогодні акціонерне товариство “Харківобленерго” здійснює постачання електричної енергії в одному з найпотужніших промислових та сільськогосподарських регіонів України, де розташовані високотехнологічні виробництва авіакосмічної, енергетичної, машинобудівної та харчової галузей. Харків активно приймає участь у формуванні інтелектуального потенціалу країни бо є центром науки, освіти та культури.