Нелегальні лісоруби відключили високовольтну лінію електропередачі

31.05.2016

В Борівському районі внаслідок злочинних дій без електрики залишилося біля трьох тисяч мешканців.

Під час огляду відключеної повітряної лінії оперативно-виїзна бригада Борівського району електричних мереж знайшла місце пошкодження. В семи кілометрах від найближчого населеного пункту невідомі займалися незаконною вирубкою дерев. Горе-лісоруби встигли спиляти дванадцять дерев, а ось “нещасливе” тринадцяте впало прямісінько на проводи. В результаті обриву дроту на п'ять годин були знеструмлені мешканці с. Малєєвка, Піски-Радьківські, Червоний Став.

До Борівського відділення поліції енергетики подали заяву щодо протиправних дій зловмисників.

Фахівці АК “Харківобленерго” попереджають про непередбачувані наслідки порушення “Правил охорони електричних мереж”, а саме: нещасні випадки з населенням від ураження електричним струмом, виникнення пожеж та аварій з неможливістю їх своєчасної ліквідації.

Нагадаємо, що відповідно до вищезгаданих Правил встановлюється охоронна зона по обидва боки від крайніх проводів для повітряних ліній електропередачі:
до 1 кВ — 2 м,

до 20 кВ — 10 м,

35 кВ — 15м,

110 кВ — 20 м.

В охоронних зонах електричних мереж забороняється виконувати будь-які дії, що можуть порушити нормальну роботу електричних мереж, спричинити їх пошкодження або нещасні випадки:

- перебувати стороннім особам на території і в приміщеннях трансформаторних підстанцій і розподільчих пунктів і пристроїв, відчиняти двері і люки цих споруд, здійснювати самовільне переключення електричних апаратів та підключення до електричних мереж;

- будувати житлові, громадські та дачні будинки;

- саджати дерева та інші багаторічні насадження, крім випадків створення плантацій новорічних ялинок;

- влаштовувати будь-які звалища та складування будь-яких матеріалів;

- розпалювати вогнища;

- розташовувати автозаправні станції та сховища паливно-мастильних матеріалів;

- влаштовувати спортивні майданчики для ігор, стадіони, ринки, зупинки громадського транспорту,

- проводити будь-які заходи, пов'язані з великим скупченням людей;

- запускати спортивні моделі літальних апаратів, повітряних зміїв;

- виконувати роботи з застосуванням ударних механізмів ближче 5 м до охоронної зони, скидати вантажі масою понад 5 тон, скидати і зливати їдкі і ті речовини, що спричиняють корозію, паливно-мастильні матеріали (в охоронних зонах підземних кабельних ліній електропередачі).