Підпал очерету призвів до знеструмлення трьох населених пунктів у Кегичівському районі

02.04.2021

Близько 600 жителів сіл Гутирівка, Софіївка та Дальнє (Кегичівський район) залишилися без електропостачання внаслідок пожежі, яка сталася у четвер, 1 квітня, ввечері.

Повідомлення про аварійне відключення надійшло о 18:26. На місце виїхала оперативно-виїзна бригада АТ “Харківобленерго”. Енергетики встановили, що займання очерету біля с. Гутирівка призвело до вигоряння понад 300 метрів електричного проводу. Про надзвичайну ситуацію повідомили рятувальників, які прибули на місце події і оперативно ліквідували пожежу. Тільки після цього фахівці обленерго змогли приступити до заміни пошкодженого проводу. Електропостачання було відновлено того ж дня о 23:20.

В АТ “Харківобленерго” нагадують: випалювання сухої рослинності заборонено законом. Категорично забороняється розпалювати вогнища чи палити суху траву та гілки під лініями електропередачі та поблизу трансформаторних підстанцій.

“Не експериментуйте із займистими речовинами у пожежонебезпечний сухий період. Не будьте байдужими, якщо помітили дим, тління або слабкий вогонь. Загасити траву на самому початку легко – треба просто вилити відро води чи закидати землею осередок займання. Не допускайте спалювання сміття, особливо в суху вітряну погоду, не випалюйте очерет, суху траву та стерню, не дозволяйте дітям гратися сірниками та запальничками”, – попереджають у товаристві.

Самостійне гасіння електроустаткування небезпечне для життя! У разі виникнення пожежі негайно телефонуйте за номером “101”!

У випадку виникнення пожежі поблизу ліній електропередачі, електроустаткування слід також додатково попередити енергетиків АТ “Харківобленерго” за цілодобовим телефоном кол-центру: 057-34-24-413, 067-23-40-413, 063-05-40-413, 050-05-40-413 (м. Харків та Харківська область).

Пам'ятайте! Пожежу легше попередити, ніж загасити! Дотримання правил пожежної безпеки доступне кожному. Тож зробіть усе можливе, щоб зберегти життя та здоров'я своє та ваших рідних і близьких!