Пріоритети у роботі: профілактика дитячого електротравматизму

19.01.2018

АК “Харківобленерго” веде різнопланову роботу стосовно профілактики електротравматизму серед дітей та дорослих. У компанії розробляються численні зразки поліграфічної продукції, присвячені питанням дотримання правил охорони праці та безпечної поведінки поблизу енергетичних об'єктів, а саме: інформаційні листи, плакати, календарі, розклади уроків, пізнавальні книжки та багато іншого.

Крім того, АК “Харківобленерго” постійно інформує населення з питань профілактики електровматизму, запобігання аваріям, іншим можливим надзвичайним ситуаціям, викликаним погіршенням погодних умов, реагування на них та мінімізації їх негативних наслідків, виконання противопожежних заходів, спрямованих на підвищення рівня пожежної безпеки шляхом публікування статей в регіональних та районних газетах, розміщення сюжетів, програм, анімаційних фільмів в мережі інтернет та на телебаченні.

Протягом 2017 року були підготовлені та розміщені у ЗМІ 119 інформаційних повідомлень: друкованих ЗМІ (8 статей), електронних ЗМІ (9 статей), а також на сайті компанії (41 статті), Facebook, сторінка АК “Харківобленерго”(41 статті), організовано випуск 5 відеосюжетів на міському та обласному телебаченні, підготовлені 3 випуски власної телепередачі «Регіон-Енерго»щодо профілактики електробезпеки та пожежної безпеки. На міському телебаченні 12 разів демонструвався анімаційний ролик для дітей з питань електробезпеки.

Вагомим внеском у роботі в цьому напрямку є організація та проведення загальноосвітньго проекту для дітей “Світ безпечної енергетики”.

Проект включає в себе проведення працівниками компанії інтерактивних уроків з профілактики дитячого електротравматизму «Давай потоваришуємо з електрикою» у навчальних закладах м. Харкова та Харківської області, а під час літніх канікул і в дитячих оздоровчих таборах.

Впродовж 2017 року в школах було організовано і проведено інтерактивні уроки з електробезпеки “Давай потоваришуємо з електрикою”. Всього: 21 загальноосвітній заклад: м. Харків —14 шкіл, Харківська область —3 школи, ДОТ — 3 табори, “Фельдман Екопарк” Харківська ЗОШ № 36, сумісно з НУЦЗУ, КЗ “Зеленогайський СЗНВК”, Харківський ліцей “Професіонал”, Харківська ЗОШ № 40 (сумістно з НУЦЗУ та МНС) , Харківська ЗОШ № 109, Харківська ЗОШ № 111, Харківська ЗОШ № 105, Харківська ЗОШ № 85, Борівська ЗОШ № 1 (сумістно з НУЦЗУ та МНС), Безлюдівський юридичний ліцей (сумістно з КЗОЗ «ЦЕМД та МК», Харківська ЗОШ № 10, Височанська ЗОШ № 2, “Фельдман Екопарк” (гра-квест “Безпека мого життя: придбай! Поділись! Примнож!”, сумістно з МНС, КЗОЗ «ЦЕМД та МК, поліцією), ДОТ “Лісова галявина” (гра-квест “Безпека мого життя: придбай! Поділись! Примнож!”) - 3 рази, Харківський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей “Гармонія”, Харківська гімназія № 169, Будинок сімейного типу “Відрадне”, ХСНВК № 7 з важкими вадами мовлення, КЗ ХСНВК № 7 з вадами слуху. Всього були присутні на уроках 1960 дітей.

Крім того, спеціалісти компанії розробляють та виготовляють наочні матеріали по попередженню випадків електротравматизму. Це ілюстровані журнали, пізнавальні книжки, інформаційні листки, календарі, різноманітні плакати, буклети, кишенькові календарі, пам'ятки і таке інше. А саме: плакати “Знай и помни правила электробезопасности!” та “Осторожно, электричество!”, “Пам’ятка з електробезпеки для дітей”, розкладки - буклети для дітей щодо дотримання правил електробезпеки, розклад уроків по профілактиці дитячого електротравматизму - 4 різновиди, інформаційний листок «Правила електробезпеки під час літніх канікул», паперові пакети “Електробезпека очима дітей”, навчально-пізнавальний журнал для школярів “Пригоди в країні Електроландія”, буклет щодо електробезпеки: “Правила поведінки під час грози”, навчально-пізнавальний журнал щодо електробезпеки: “Дивовижне явище природи — гроза”. Вони цікаві для дітей, яскраві та кольорові, містять в собі ігрові елементи.

У 2017 році була розроблена та виготовлена нова Пам'ятка для дітей та дорослих “Правила безпечного Селфі, або Життя дорожче за фото”. Ця пізнавальна книжка розповідає про головні принципи безпечного селфі, наочно демонструє “заборони” екстремального фото, містить тематичний кросворд та яскраві малюнки дітей на тему безпечного селфі, які були надіслані до компанії, пропонує ідеї для відмінних та пам'ятних фото.

Всі матеріали розповсюджуються працівниками компанії серед населення під час проведення уроків, різноманітних форумів, учасників конкурсів.

Впродовж 2017 року було роздано 13 різновидностей поліграфії по 1000 екз. у кількості 13000 екз.

Були розроблені та організовані виготовлення паперових пакетів “Електробезпека очима дітей”, які були розповсюджені серед дітей в школах м. Харкова та області на уроках з електробезпеки у кількості 1000 шт.

З метою стимулювати у дітей шкільного віку зацікавленість у вивченні матеріалів з електробезпеки та навчити їх дотримуватись правил поведінки, що не допускають електротравматизму в повсякденному житті, був організований та проведений конкурс плакатів для дітей, які мешкають в м. Харкова та області «Енергетика для кожного. Придбай! Поділись! Примнож!». З 1 квітня по 30 листопада 2017 року пропонувалося всім дітям від 6 до 16 років взяти у ньому участь. Розроблені та затверджені Положення про конкурс, Заявка на Конкурс та оголошення про його проведення. Розповсюджені оголошення про конкурс серед населення працівниками УІПРС, РЕМ та РВЕ. Направлені листи до Департаментів освіти Харківської міської ради та Департаменту науки і освіти ХОДА з метою їх сприяння в організації інформування дирекції шкіл.

До оргкомітету компанії було надано 616 плакатів.

Роботи були представлені у трьох номінаціях: “Я та електробезпека”, “Енергозбереження”, “Альтернативні джерела енергії”.

19 грудня 2017 року на урочисту церемонію нагородження були запрошені: 15 переможців разом з батьками, а також особливі гості: комунальний заклад “Харківський спеціальний навчально-виховний комплекс № 7”, будинок сімейного типу дитячого містечка “Отрадне”, центр соціально-психологічної реабілітації дітей “Гармонія”, комунальний заклад “Харківський спеціальний навчально-виховний комплекс” Харківської обласної ради та комунальний заклад “Нововодолазький спеціально-навчальний комплекс”.

Багаторічний досвід свідчить, що результатом проведення подібних заходів є зниження кількості випадків дитячого травматизму, пов’язаного з порушеннями правил експлуатації електроприладів у повсякденному житті та поведінки поблизу енергооб’єктів.