Про пільги та субсидії

27.05.2016

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2016 № 319 передбачено, що громадянам, які мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг і звертаються за субсидією, не будуть нараховувати відповідні пільги на період отримання субсидії.

У КМУ також відзначають, що не нарахування пільг громадянам, які мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг, на період отримання субсидії, не призведе до зменшення рівня соціального захисту населення, оскільки субсидії розраховуються з урахуванням пільг на оплату послуг і обсяг обов'язкового платежу за послуги залежить лише від доходів сім'ї.  

Так, відповідно до постанови у разі призначення субсидії пільги з оплати житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу особам, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні, у період її отримання не нараховуються. Інформація про таких осіб вноситься до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги.

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців, і розраховується:

- на неопалювальний сезон — з 1 травня по 30 вересня;

- на опалювальний сезон — з 1 жовтня по 30 квітня.

За підсумками опалювального сезону невикористані суми субсидії внаслідок економного споживання енергоресурсів збираються повертати до державного бюджету. При цьому частину невикористаної суми субсидії в еквіваленті вартості 100 куб. метрів природного газу або в еквіваленті 150 кВт/год електричної енергії (у разі використання даних джерел енергії для індивідуального опалення) будуть зараховувати як оплату послуг, у тому числі обов'язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди.