Про рівень розрахунків

07.05.2018

Завдяки ефективним управлінським діям акціонерна компанія “Харківобленерго” повністю розрахувалася за куповану електроенергію на ДП “Енергоринок” у березні-квітні поточного року. При цьому слід зауважити, що станом на 01.05.2018 оперативна переплата компанії за куповану електроенергію перевищила 81 млн. грн. (для порівняння, фонд місячної заробітної плати підприємства складає близько 70 млн. грн.). 
У зв’язку з відсутністю кворуму Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, направила лист до ПАТ “Державний ощадний банк України” щодо утримання коштів з поточного рахунку із спеціальним режимом використання АК “Харківобленерго” на користь ДП “Енергоринок”. Тобто таким рішенням розрахунковий алгоритм на рівні 10,02 % для компанії був скасований, а всі грошові надходження, сплачені споживачами електроенергії у Харківській області і отримані банком, автоматично перераховуються на рахунок ДП “Енергоринок”. 
Внаслідок таких дій компанія залишилася без коштів для ведення господарської діяльності, перш за все, виплати заробітної плати, усунення аварійних ситуацій та виконання ремонтних робіт.
Разом з тим, керівництво АК “Харківобленерго” сподівається, що 16 травня поточного року відбудеться засідання НКРЕ КП, на якому буде врахована переплата компанії за куповану електроенергію у квітні 2018 року та, як наслідок, регулятор встановить розрахунковий алгоритм перерахування коштів на поточний рахунок АК “Харківобленерго” для упередження виникнення заборгованості з виплати заробітної плати, підтримання обладнання у належному стані та недопущення знеструмлення споживачів регіону.