Протидія крадіжкам

25.06.2018

Крадіжки енергетичного обладнання наносять значний матеріальний збиток та одночасно ставлять під загрозу електроживлення багатьох споживачів. За словами фахівців АТ “Харківобленерго”, в останні роки злодії змінюють свої пріоритети. Якщо раніше метою кримінальних мисливців були повітряні лінії електропередачі, з яких зрізалися дроти для здачі в металобрухт, то відтепер зловмисники полюють також на коштовне електроустаткування — автоматичні вимикачі, рубильники, трансформатори струму. Внаслідок кримінального промислу трапляються випадки тривалого знеструмлення споживачів.

Мисливці за енергетичним обладнанням залишають людей не тільки без світла, але й позбавляють тепла та водопостачання. Восени минулого року в с. Високе Золочівського району невідомі поцупили більше п'ятисот метрів проводу з лінії електропередачі, яка живить насос свердловини з водою. Як наслідок, мешканці сорока домівок чотири доби знаходилися у вкрай скрутному становищі.

Складна ситуація з крадіжками вимагає від енергетиків прибігати до найсучасніших технологій. Кроком в цьому напрямку стало використання безпілотних літальних апаратів для спостерігання за ситуацією навколо електричних мереж. Використання дронів дозволяє суттєво економити паливо, але при цьому залишати під контролем найбільш небезпечні ділянки електричних мереж. Таким чином, зловмисники навіть не будуть здогадуватися, що за їх діями уважно слідкує повітряне око.

Крім того, трансформаторні підстанції “Харківобленерго” оснащуються охороною сигналізацією. В разі спроби проникнення сторонніх осіб, сигнал тривоги відразу надходить на централізований пункт спостереження. Упередження крадіжок саме з цих об'єктів — одне із пріоритетних завдань. Справа в тому, що у злочинців особливим попитом користується трансформаторне масло. Спустошене обладнання в короткий термін виходить з ладу.

 

Найчастіше злочинці зливають масло для використання в якості дизельного пального. Як правило, викрадене збувається нелегальним АЗС, де воно продається власникам автівок за зниженими цінами.

Однак бажаючі на дурницю заправитися ризикують залишитися без засобу пересування. Енергетики попереджають — у технічну рідину почали додавати спеціальні присадки, які виводять з ладу двигуни автомобілів.

В компанії також почали використовувати синтетичне масло. На відміну від мінерального, займання синтетичного масла у двигуні внутрішнього згоряння не відбувається. Так що його крадіжка втрачає будь-який сенс.

Для протидії кримінальним посяганням в АТ “Харківобленерго” діють групи швидкого реагування. Після отримання від населення чи диспетчерів районів електричних мереж інформації співробітники служби охорони оперативно виїжджають на місце події. Такі “летючі” загони чергують цілодобово у районах міста та Харківської області. Номери телефонів груп швидкого реагування розміщенні на всіх об'єктах компанії.

Фахівці АТ “Харківобленерго” звертаються до городян та мешканців Харківської області з переконливим проханням не бути байдужими та проявляти пильність. У разі необхідності телефонувати до кол-центру компанії за номером 0-800-500-413. Конфіденційність гарантується.