“Розумні” віконні жалюзі допоможуть заощадити на електриці

03.06.2016

Якщо повісити віконні жалюзі на всі вікна, що виходять на південну сторону квартири, можна забезпечити базові потреби сім'ї в електроенергії.

Український підприємець Євген Ерік продемонстрував під час конференції iForum в Києві свій винахід в області сонячної енергетики - “розумні” жалюзі, які генерують електрику. Стартап називається SolarGaps.

Як повідомив Євген Ерік, прототипи віконних жалюзі, сонячних панелей на них і контролера розроблені та вироблені в Україні. “Дуже хотілося б, щоб ми не тільки даху, але і площа вікон використовували? для генерації електроенергії”, - каже підприємець.

Євген Ерік півроку працює над проектом. За його словами, розробкою вже зацікавилися три інвестиційні компанії. “Під час iForum підходили також представники бізнес-центру, коворкінгу і готелі, яким був цікавий кінцевий продукт”, - додав він.

Устаткування жалюзі звичайного вікна в квартирі, за його оцінками, буде обходитися в 300 $, для бізнес-центрів — 150 $ за квадратний метр. Система розрахована на роботу протягом десяти років. Контролер, що йде в комплекті з жалюзі, може забезпечити трансформацію отриманої енергії під стандартну напругу 220 В. “Жалюзі просто можна включити в домашню розетку. І вони будуть забезпечувати квартирну мережу електрикою”, - розповідає винахідник. Також, за його словами, холодильник у середньому споживає 150 Вт, а одне вікно буде давати мінімум 300 Вт. “Двокімнатна квартира з трьома вікнами, що виходять на південну сторону, здатні дати 600 Вт електрики на годину. Це близько 4-5 кВт на добу. Тобто 150 кВт на місяць - середнє споживання двокімнатної квартири в місяць. Ви зможете себе самі забезпечувати і нічого не платити, встановивши додаткові акумулятори для збереження накопиченої енергії”, - стверджує Євген Ерік.

Крім того, енергію може “закачувати” в накопичувач і використовувати при відключеннях світла. Можна також продавати зайву енергію в мережу за “зеленим тарифом”.

За  матеріалом "Вечерній Харьков"