Шахраїв піймали за руку

04.03.2020

Співробітники служби економічної безпеки АТ “Харківобленерго” викрили шахрайську схему надання незаконних послуг споживачам електричної енергії. Зібрані матеріали енергетики направили до Московського відділу національної поліції.

         За попередніми даними, зловмисники за винагороду пропонували абонентам нелегально збільшити потужність ввідних автоматичних вимикачів та створювали умови для необлікованого споживання електрики. З'ясовано, що 40-річний харків'янин підшукував клієнтів, отримував від них через банківські платежі кошти у розмірі 8-8,5 тисяч гривень, після чого долучав до “справи” недоброчесних працівників енергокомпанії. За одним із епізодів, електромонтер районного відділення виїхав на місце, зняв пломбу з приладу обліку, замінив ввідний автомат та знову опломбував лічильник. При цьому використовувалась та ж сама пломба, яка після склеювання встановлювалась повторно.

         В офісі по проспекту Науки шахраї видавали абонентам відповідні акти з печатками підприємства та наче б то підписами посадових осіб. Однак, при візуальному огляді правоохоронці виявили ознаки підробки документів.

         До рук правоохоронців також потрапило листування у меседжерах членів злочинної групи та квитанції банківських переказів. Відкрито кримінальне провадження за статтею шахрайство за попередньої змовою групою осіб.

         Документування протиправної діяльності відбувалося за сприяння служби економічної безпеки АТ “Харківобленерго”. Попередньо встановлено, що тільки за одним кримінальним епізодом зловмисники нанесли товариству збитки на суму 75 тисяч гривень.