Судові рішення стали індульгенцією для комунального підприємства-боржника

06.01.2017

Неплатежі КП “Харківводоканал” за спожиту електроенергію складають близько 780 млн. грн. Спроби енергетиків стягнути шалену заборгованість в судовому порядку грузнуть в болоті правосуддя. За клопотаннями представників водопостачальної організації призначаються численні експертизи, так що розгляди судових справ затягуються на невизначений термін. Разом з тим, суддями Господарського суду Харківської області неодноразово приймалися рішення про заборону АК “Харківобленерго” припиняти або обмежувати електропостачання усіх об'єктів КП “Харківводоканал”. Таким чином, представники Феміди, фактично, увімкнули зелене світло для подальшого нарощування боргів злісним неплатником.

Правосуддя по-харківськи може шкутильгати не лише на першій передачі, але й приймати потрібні (питання — кому?) рішення досить швидко. Наприклад, Вищий Господарський суд України 26 грудня 2016 року де-факто скасував заборону обмеження електропостачання водоканалу. Енергопостачальна компанія направила попередження боржнику про відключення від електропостачання 6 січня поточного року офісних будівель, гаражів, сервісних центрів КП “Харківводоканал”. Лише доба знадобилася представникам комунального підприємства для отримання ухвали судді Байбак О.І. Господарського суду Харківської області стосовно “правового імунітету” від дій енергопостачальника. Відтепер можна не поспішати і далі дуже прискіпливо розглядати вимоги енергетиків про стягнення багатомільйонних боргів. Та чи цікавить служителів правосуддя питання — як семитисячному колективу АК “Харківобленерго” жити з порожніми гаманцями, бо вже два місяці не виплачується заробітна плата? За які кошти заправляти паливом службовий автотранспорт, щоб виїжджати на місця аварійних відключень? Де брати дріт, опори, ізолятори, трансформатори для обслуговування та реконструкції вкрай зношених електричних мереж?

Та чи не згадає про своє рішення такий собі неупереджений суддя, коли одного разу в його домівці не буде ні світла, ні води, ні тепла внаслідок енергетичного колапсу?