Тиждень безпеки дитини: навчаємо дітей берегти своє життя

02.05.2018

Протягом квітня-травня у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах Харківщини тривають Тижні знань з основ безпеки життєдіяльності. Під час цих заходів енергетики та рятувальники навчають дітей берегти своє життя, діяти у різних екстремальних ситуаціях та головне – дотримуватися основних правил безпеки у повсякденному житті, аби не накликати біду.
Працівники АК “Харківобленерго” залучились до участі у семінарі-практикумі з проведення “Тижня безпеки дитини”, об'єктового та протипожежного тренування у комунальному закладі “Дошкільний навчальний заклад (ясла — садок) № 457 Харківської міської ради”.
Захід проводився для вихованців садка та завідувачів закладів дошкільної освіти Індустріального району м. Харкова. Головним завданням було вдосконалити теоретичні знання та практичні навички дій педагогічних працівників та вихованців в умовах екстремальних ситуацій.
Семінар-практикум проводився за участю представників Адміністрації району, Управління освіти Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради, районного Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій, представників та провідних фахівців відділу психологічного забезпечення та соціально-гуманітарної роботи Головного управління ДСНС України у Харківській області, представників Управління патрульної поліції м. Харкова.
Насичена програма була направлена на те, щоб діти дізнались, яким чином поводитися у разі виникнення надзвичайної ситуації. Діти отримали безліч задоволення і позитивних емоцій. У групах та на дитячих площадках проходили цікаві конкурси, ігри, розваги, які допомогли зрозуміти малечі, які бувають надзвичайні ситуації та як правильно себе поводити у разі їх виникнення.
Енергетики, надзвичайники, поліцейські та психологи ДСНС нагадували дітям про основні правила пожежної безпеки, поводження з електроприладами, безпеки життєдіяльності та заходи безпеки на воді. Крім того, навчали, як правильно діяти у разі виявлення підозрілих вибухонебезпечних предметів та при виникненні різноманітних нестандартних ситуацій. 
На захід завітали і кінологи з пошуково-рятувальними собаками громадської кінологічної організації «Щит». Собака-рятувальник здійснювала пошук постраждалих в умовах техногенного завалу. 
На завершення зустрічей дітям продемонстрували спецтехніку, розповіли, для чого вона існує і в яких ситуаціях рятує життя.