Вогонь помилок не вибачає!

24.06.2019

Літній період цього року підніс черговий сюрприз — пік підвищеної температури. А з ним прийшла небезпека виникнення загорянь і пожеж.
Як показує практика минулих років, в цей час різко збільшується кількість пожеж, пов'язаних з горінням сухої трави, сміття на вулицях міст, в сільських населених пунктах, в лісових, паркових зонах, на присадибних ділянках. Пов'язано це з прибиранням садових ділянок і, як наслідок, спалюванням сміття та трави, і масовим виїздом населення на природу — розведення багать, необережність при палінні. Нерідко це призводить до тяжких наслідків. Вогонь перекидається на лісові масиви, житлові та нежитлові будівлі. Спалахнула як порох трава, поривом вітру в частки секунди заноситься на дерев'яну споруду, і вона тут же спалахує. Від задимлення страждають мешканці як міст, так і сільських населених пунктів.

Так хто ж винен у виникненні цих пожеж? У ряді таких надзвичайних подій винні курці. Непогашені сірники або недопалок, кинуті в суху траву, в лічені секунди перетворюються в “палаючий килим”. Багато клопоту працівникам оперативно-рятувальної служби цивільного захисту в цей період доставляють дитячі пустощі з вогнем. Діти не розуміють, скільки бід і нещасть може принести трав'яна пожежа. Площі таких загорянь можуть досягати десятків тисяч квадратних метрів. А якщо на шляху вогню встануть паркан або навіть будинок, то постраждають і вони.

Також хотілося б нагадати, що електроустановка — це об'єкт підвищеної небезпеки, в якому, крім небезпеки, яку несе в собі електрика, є інші фактори. На жаль, дотримання всіх заходів пожежної безпеки в електроустановках не може повністю виключити можливість виникнення пожежі.
Практика експлуатації електроустановок показує, що буває безліч непередбачених ситуацій, які призводять до спалахів. Тому для забезпечення пожежної безпеки обслуговуючий персонал повинен знати, яким чином ліквідувати загоряння в різних ситуаціях. Для того щоб забезпечити необхідні заходи пожежної безпеки необхідно, перш за все, встановити всі можливі джерела даного негативного явища.
В процесі експлуатації відкритих розподільних пристроїв необхідно своєчасно проводити прибирання трави і порослі. Несвоєчасне прибирання території, особливо сухої трави, є частою причиною виникнення пожежі в електроустановках.
Також причиною загоряння може бути потрапляння в електрообладнання, розподільні шафи птахів і тварин. Через незачинені отвори в шафах устаткування тварини проникають до струмоведучих частин і можуть послужити причиною виникнення важких аварійних ситуацій.
При появі ознак загоряння в електроустановці перше, що слід зробити — це оцінити ситуацію, скласти загальне уявлення про те, що відбувається, та невідкладно зателефонувати за номером 101.

Пам'ятайте пожежу легше попередити, ніж загасити!