Вшанували ветерана

08.05.2019

З Днем Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні привітали співробітники «Харківобленерго» 89-річного ветерана Олександра Меркулова. Влітку 1943 року він став сином полку на Центральному фронті. Новобранець служив посильним — розносив листи і бандеролі.
Напередодні Курської битви хлопчисько отримав бойове завдання — перейти лінію фронту і розвідати розташування замаскованих німецьких танків. Ветеран згадує, що довелося прикинутися продавцем металевих кухлів, виготовлених з жерстяних банок з-під тушонки. Гітлерівці повірили в легенду розвідника. Підліток успішно виконав завдання і благополучно повернувся назад.
Уже в ході легендарної танкової битви син полку був важко поранений. Після одужання про військову службу довелося забути. У житті Олександра Меркулова почалася нова сторінка біографії. Працював на підприємстві міських електричних мереж, навчався в Харківському політехнічному інституті. За 40-річну трудову біографію Олександр Меркулов пройшов шлях в «Харківобленерго» від електромонтера до начальника оперативно-диспетчерської служби.

Сьогодні енергетики вшанували ветерана за його мужність у роки війни, а також вручили квіти, матеріальну допомогу та подарунки.