Злодії погасили світло

28.07.2017

В с. Добропілля Валківського району внаслідок крадіжки масла з силового трансформатору залишилися без енергоживлення понад 80 приватних будинків. Про злочин першими дізналися електромонтери оперативно-виїзної бригади, коли приїхали за дзвінком одного з місцевих мешканців стосовно перепадів напруги в електромережі.

Огляд місця події показав, що зловмисники дуже поспішали, бо на траві залишилися кришка зливного отвору та значні плями масла. Зважаючи на те, що крадіжка технічної рідини могла стати причиною аварійного режиму роботи трансформатору та призвести до виникнення короткого замикання, було прийнято рішення про відключення енергетичного обладнання.

За попередніми даними, вага викраденого трансформаторного масла склала 330 кг. Збитки від крадіжки перевищили 9 тисяч гривень.

Подібний випадок трапився в с. Водяне Харківського району. На цей раз злочинці поцупили понад 200 кг масла, що призвело до відключення трансформаторної підстанції та знеструмлення 75 будинків.

Багаторічний досвід показує, що боротися зі злочинцями виключно силами своїх співробітників компанія не в змозі. Тільки спільні дії енергетиків та місцевих мешканців покладуть край знеструмленню споживачів внаслідок крадіжок на енергетичному обладнанні.

Співробітники АК "Харківобленерго" звертаються з проханням проявляти пильність і повідомляти про підозрілих осіб поблизу енергетичних об'єктів в кол-центр компанії за телефонами: 15-04 (зі стаціонарного м. Харків) та 0-800-500-413 (м. Харків та Харківська область).