Соціальні уроки електробезпеки

04.10.2017

“Чужих дітей не буває” - під таким девізом пройшла серія відкритих уроків з електробезпеки, організованих АК “Харківобленерго” для дітей, які залишилися без піклування батьків. Основне завдання уроків - навчити соціально-незахищених дітей правилам електробезпеки.

Один з таких тематичних уроків був проведений у комунальному закладі Харківського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей “Гармонія”. Вихованці Центру по-сімейному гостинно зустріли енергетиків в затишному актовому залі. Різновікову дитячу аудиторію (від 2 до 18 років) спеціалісти максимально залучили до процесу навчання. Дітям пояснили важливість і необхідність дотримання правил електробезпеки. Усі вихованці уважно слухали гостей, запам'ятовували правила, пов'язані з небезпекою ураження електричним струмом у побуті та поблизу енергетичних об'єктів, вивчали знаки, які попереджають про небезпеку, вчилися правильно поводитися в екстремальній ситуації, виходити із зони крокової напруги, відпрацьовували навички рятування життя та надання першої долікарської допомоги, а також дружньо відповідали на питання вікторини та тесту.
Особливий інтерес у дітей викликав мультфільм про інопланетянина Бабашку, який не знав правила безпеки, піднімався на опори, експериментував з енергоустаткуванням, що постійно призводило до летального наслідку. Оскільки Бабашка був інопланетною істотою, він щоразу оживав. “Але ми люди - життя в нас одне, і ми повинні його цінувати” - робили висновок дітлахи.
Енергетики приділили особливу увагу темі “Безпечне селфі”, найбільше обговорювався слоган: “Хотів отримати 100 лайків, а отримав 1000 вольт!”. Навперебій вихованці дитячого будинку наводили приклади небезпечних селфі. Герої страшних історій забували про свою безпеку, і це завдавало тяжкої шкоди їх здоров'ю.
“Селфі - це всього лише спосіб зафіксувати момент. Фото, в якому людина сама себе фотографує, не має ніякого сенсу. Будь-яке фото повинне носити пам'ятний характер. Воно потрібне для того, щоб нагадувати про місце, в якому було зроблено, про людей, які були в той момент з тобою, і те, які емоції ви разом відчували. Діти гинуть не від того, що себе фотографують, а в результаті власної необережності”, - акцентують увагу енергетики. Після жвавого обговорення такої нагальної теми енергетики запропонували всім присутнім — і дітям, і вихователям — застосувати знання на практиці, а саме: зробити “безпечне селфі” нашої зустрічі, про яку ми будемо згадувати з душевною теплотою.
На завершення уроку всі учасники отримали в подарунок яскраві навчально-пізнавальні журнали і плакати, де в доступній формі викладені основні правила електробезпеки.
“Велике спасибі фахівцям АК “Харківобленерго” за проведений урок з профілактики електротравматизму. Ігрова програма енергетиків добре засвоюється вихованцями. Діти нашого Центру повинні більшою мірою бути готовими до самостійного життя, ніж їх однолітки. Хлопчикам та дівчаткам, які залишилися без батьківського піклування, дуже важливо відчути свою значимість у цьому світі, розуміти, що вони не одинокі у своїй нелегкій долі, що є люди, готові надати їм допомогу. Тому ми намагаємося співпрацювати з усіма структурами, які проводять пізнавальні уроки”, - подякувала Алла Олександрівна Трохименко, директор Центру.