Борги заважають роботі

20.10.2017

Комунальні підприємства “Харківводоканал” і “Харківські теплові мережі” заборгували за електроенергію один мільярд 183 тисячі гривень.
Про це в прес-центрі KHARKIV Today повідомив Євген Крівцов, перший заступник директора «Харківенергозбут».

“Основні проблеми в місті пов'язані з неплатежами комунальних підприємств Харкова, це КП “Харківводоканал” і КП “Харківські теплові мережі”. На сьогоднішній день їх заборгованість становить 1 млрд. 182 мільйони гривень. Це приблизно два місяці споживання електроенергії всієї Харківської області в грошах. З таким фінансовим вантажем підтримувати нормальну ситуацію компанії неможливо, не кажучи вже про її розвиток. Без фінансових коштів не може робитися реконструкція електричних мереж, яка необхідна для того, щоб наша компанія працювала без збоїв”, — розповів Євген Крівцов.
За його словами, відсоток розрахунку КП ”Харківводоканал” за минулий місяць склав 65%, а КП “Харківських теплових мереж” — 43%.
Через борги підприємство “Харківобленерго” заборгувало зарплату співробітникам в розмірі 56 мільйонів гривень.
“Співробітникам затримали оплату праці на 56 мільйонів. Це викликає соціальну напругу в нашому колективі. Плюс, у нас є величезні заборгованості по податках, це 204 млн. гривень. Виходячи з того, що вони є, у нас ще будуть штрафні санкції за податковими зобов'язаннями. Також є проблема в майновій заставі нашої компанії”, — додав перший заступник директора “Харківенергозбут”. Також, через неплатежі КП “Харківводоканал” і КП “Харківські теплові мережі”, показник реалізації інвестиційної програми в 2017 році став критично низьким — 3 % від запланованої суми. “Це при тому, що ми змогли з липня місяця розрахуватися з енергоринком на сто відсотків. За цей рік борг наростили 209 мільйонів. Для порівняння, наша інвестиційна програма цього року — 199 млн. гривень. Невиконання інвестпрограми впливає на всіх нас. З такими боргами підтримувати нормальну ситуацію компанії неможливо, не кажучи вже про її розвиток. Без фінансових коштів ми не зможемо зробити реконструкцію наших мереж”, — додав Євген Крівцов.

За матеріалами “KHARKIV Today”