Енергетики на уроках електробезпеки вчать дітей робити безпечні селфі

23.10.2017

Початок нового навчального року для енергетиків - особлива пора, коли підвищується ризик виникнення нещасних випадків на енергооб'єктах. Спеціалісти АК “Харківобленерго” щороку проводять уроки електробезпеки в багатьох навчальних закладах м. Харкова та області. Енергетики йдуть до шкіл, проводять лекції та бесіди, влаштовують квести з тестами, вікторинами, практичними завданнями, роздають плакати, брошури. Головна мета уроків - не налякати, а звернути увагу дітей і підлітків, наскільки обережними потрібно бути з електрикою. Як показує практика, в більшості випадків причиною травматизму і дітей, і дорослого населення на об'єктах енергетики, а також під час користування електроприладами, стає банальне незнання правил поведінки. Тому завдання спеціалістів - попередити можливу небезпеку.

Енергетики занепокоєні новою серйозною соціальної проблемою - поширенням селфіманії. Саме підлітки, намагаючись зробити екстремальний знімок, набрати багато “лайків” у соцмережах і самоствердитися серед свого оточення, йдуть на невиправданий ризик, який, при цьому, самі усвідомлюють. Але діти навіть не замислюються про те, що банальне фото може їх запросто погубити. Тим більше, що гонитва за вдалими кадрами в оточенні енергооб'єктів може привести до сумних наслідків.
Безумовно, співробітники АК “Харківобленерго” не могли залишити без уваги захоплення підростаючого покоління модою на ектремальне селфі, яка поширюється зі швидкістю світла. Для того, щоб застерегти молодь від небезпеки під час фотографування самих себе на тлі опор ліній електропередачі, трансформаторних підстанцій та інших об'єктів, енергетики розробили пам'ятку і включили в сценарії уроків новий блок правил “Безпечне селфі”.
Один з таких уроків був проведений у Харківській гімназії № 169 для школярів 2-х класів.
“Селфі - це всього лише спосіб зафіксувати момент. Для великої кількості “лайків” зовсім не обов'язково бути в екстремальній ситуації: можна отримати набагато більше відміток “мені подобається”, зробивши гарний кадр на фоні пейзажу - досить лише зняти з потрібного ракурсу. Адже, коли людина намагається сфотографувати сама себе, у неї розсіяна увага, втрачається рівновага, вона не дивиться на всі боки і не відчуває небезпеки. Відомі випадки травмування і навіть летального результату при спробі зробити унікальне фото. Робіть селфі, переконавшись, що ви перебуваєте в безпечному місці і вашому життю нічого не загрожує!”- акцентують увагу енергетики на уроці.
Юні слухачі проявили неабияку зацікавленість темою - правила безпеки при виконанні селфі. Хлопчики та дівчата самі розповідають нам про нещасні випадки, що сталися на їхніх очах, або описаних в Інтернеті. Енергетики разом з дітьми обговорюють ці історії і виявляють помилки постраждалих. У підсумку учні самостійно роблять висновки про те, як потрібно себе вести в безпосередній близькості від енергооб'єктів.
“Я розумію, що не варто захоплюватися екстремальними селфі, і в гонитві за модою ризикувати своїм здоров'ям і життям. Але ми забуваємо про небезпеку, коли перед нами гарні краєвиди або незвичайні ситуації, про які хочеться розповісти в соціальних мережах. Урок нагадав мені, що я можу захопитися і не помітити небезпеку”, - розповіла Діана, 7 років.
“Зараз в соціальних мережах можна побачити серію фотографій “За секунду до смерті”. В інтернеті багато новин про смерть дітей і підлітків, які необережно робили фотографію. В результаті залишилося після них тільки фото. Це жахливо та моторошно”, - розповів Данило, 7 років.
Зі свого боку енергетики Харківщини обмежують доступ дітей і дорослих на енергооб'єкти, обносять трансформаторні підстанції парканами, навішують замки, регулярно оновлюють заборонні та попереджувальні знаки.
АК “Харківобленерго” в черговий раз звертається до дітей та їхніх батьків із закликом дотримуватися правил поведінки поблизу енергооб'єктів. На жаль, буває, що з цікавості і через неуважність підлітки роблять необдумані вчинки поблизу ліній електропередачі та трансформаторних підстанцій, наслідки яких можуть виявитися трагічними. Пояснюйте дитині, наскільки цінне життя, щоб у неї не виникало ні найменшого бажання забиратися на небезпечні об'єкти. Відповідальність за нещасні випадки завжди лежить на дорослих, які вчасно не попередили, не втримали, не вберегли!
Шановні батьки та педагоги! Нагадуйте своїм дітям про небезпеку! Може бути, що саме Ваші слова вбережуть близьких від біди!