Протидія кримінальним посяганням

08.11.2017

За 9 місяців 2017 року скоєно майже 190 злочинних посягань на майно енергокомпанії, що призвело до фінансових втрат на суму в 1 млн. 680 тис. гривень.

Слід зазначити, що за аналогічний період минулого року кількість крадіжок та збитків була вдвічі більшою. Позитивну динаміку вдалося досягти завдяки комплексу упереджувальних заходів з боку фахівців “Харківобленерго”.
Серйозну занепокоєність викликає той факт, що злочинці останнім часом віддають перевагу крадіжкам трансформаторного масла.
У порівнянні з минулим роком кількість крадіжок зросла з 7 до 16 випадків. Спустошене кримінальними мисливцями енергетичне обладнання в короткий термін виходить з ладу.
Особливим попитом у крадіїв також користуються металеві кутники опор ліній електропередачі, алюмінієвий провід, прилади обліку. В багатьох випадках енергетичне обладнання демонтують прямо під напругою. Таким чином, в гонитві за копійчаними прибутками крадії ризикують не тільки свободою, але й власним життям.
Для протидії кримінальним посяганням в “Харківобленерго” діють групи швидкого реагування. Після отримання від населення чи диспетчерів районів електричних мереж інформації співробітники служби охорони оперативно виїжджають на місце події. Такі “летючі” загони чергують цілодобово у всіх районах міста та Харківської області. Номери телефонів груп швидкого реагування розміщенні на всіх об'єктах компанії.
Фахівці АК “Харківобленерго” звертаються до городян та мешканців Харківської області з переконливим проханням не бути байдужими та проявляти пильність. У разі необхідності телефонувати до кол-центру компанії за номерами 15-04 або 0-800-500-413. Конфіденційність гарантується.