Відеоматеріали

Регіон енерго 02 12 16 Уроки з електробезпеки

Про електробезпеку, граючи

 

Компанія продовжує проведення загальноосвітнього проекту для дітей «Світ безпечної енергетики», мета якого – навчити школярів дотримуватись правил поведінки, що не допускають електротравматизму в повсякденному житті.

Основною складовою проекту є проведення інтерактивних уроків з профілактики дитячого електротравматизму. Влітку, під час канікул, такі тематичні уроки проводяться в дитячих оздоровчих таборах, а з початком нового навчального року – в навчальних закладах міста Харкова та Харківської області.

Фахівці компанії, враховуючи дитячу психологію, розробили сценарій проведення інтерактивних уроків з електробезпеки «Давай потоваришуємо з електрикою». Тематичні уроки проводяться вже протягом багатьох років та отримали високу оцінку від працівників навчальних закладів та спеціалістів енергетичної галузі, адже їх проведення допомагає школярам вивчати основні правила електробезпеки у цікавій ігровій формі.

Для наочності вся розповідь про дотримання основних правил електробезпеки супроводжується відповідними слайдами, які демонструються на великому екрані. Учні відгадують тематичні загадки, кросворди, змагаються у різноманітних конкурсах, іграх, відповідають на запитання вікторини, тесту. Жвавий інтерес викликає гра «Герой-рятівник» – це практичне заняття з надання першої допомоги “постраждалому” (манекену) від електричного струму.

Наприкінці дітлахи отримують подарунки, які нагадують їм про основні правила електробезпеки: різноманітні журнали, плакати, брошури, листівки, календарики та пам’ятки з електробезпеки.

Багаторічний досвід свідчить, що уроки з електробезпеки є дуже важливими у роботі в цьому напрямку. Результатом проведення подібних заходів є зниження кількості випадків дитячого травматизму, пов’язаного з порушеннями правил експлуатації електроприладів та поведінки поблизу енергооб’єктів.

Листи-подяки, які надходять на адресу компанії від дирекції шкіл, свідчать про зацікавленість дітей та необхідність і надалі брати участь у виховному процесі з безпеки життєдіяльності підростаючого покоління.

 

Роботи учасників фотоконкурсу «Енергетика у фокусі об'єктива-2016»

У рамках проекту «Світ безпечної енергетики» адміністрацією та профспілковим комітетом АК «Харківобленерго» з 01 червня по 31 жовтня 2016 року був проведений фотоконкурс «Енергетика у фокусі об'єктива», у якому пропонувалося всім дітям від 3 до 16 років, які мешкають у м. Харкові та Харківській області взяти у ньому участь.

Конкурс проводився з метою підвищення зацікавленості дітей та молоді до вивчення та дотримання основних правил електробезпеки.

Роботи були представлені у чотирьох номінаціях:

  • «Енергетика в особах»;

  • «Я та електробезпека»;

  • «Енергетика: минуле, теперішнє, майбутнє»;

  • «Енергетика: незвичайний погляд».

В роботах оцінювалося актуальність та розкриття заданої тематики; композиція кадру; ступінь емоційного впливу; технічна та естетична якість виготовлення та оригінальність задуму.

До оргкомітету компанії було надано 201 фотографія.

Усього взяли участь у конкурсі 139 дітей, із яких 48 чол. мешкають у м. Харкові, інші — з 13 районів Харківської області (Ізюмський р-н., Валківський р-н., Харківський р-н., Красноградський р-н., Балаклійський р-н., Барвінковський р-н., Двурічанський р-н, Великобурлуцький р-н, Зачепилівський р-н, Коломацький р-н., Куп'янський р-н, Нововодолазький р-н, Сахновщинський р-н.).

 

Роботи переможців конкурсу дитячого малюнку

Наприкінці жовтня поточного року оргкомітет компанії визначив переможців. Членами жюрі оцінювалася актуальність та розкриття тематики, а також ступінь самостійності під час виконання роботи. До інформаційно-консультативного відділу компанії надійшли 111 малюнків та 31 літературний твір. До речі, номінація “Літературна” була оголошена вперше, і сподівання щодо участі в ній дітей справдилися. Були надіслані вірші, оповідання, казки, і, навіть, легенди.