Харків'янам встановлять тисячі “розумних лічильників” до кінця року

14.09.2021

Фахівці АТ “Харківобленерго” в рамках інвестиційної програми товариства на 2021 рік продовжують встановлювати споживачам електроенергії лічильники з можливістю дистанційного зчитування показів. 

Згідно з інвестпрограмою, до кінця року заплановано встановити 31,3 тис. “розумних лічильників” у Харкові та Харківській області. Зокрема, прилади обліку нового покоління вже з'явилися на територіях в зоні обслуговування м. Харків, Ізюмського, Мереф'янського, Липецького, Люботинського та Зміївського РРЕ товариства.

Як розповів заступник комерційного директора з експлуатації та обліку АТ “Харківобленерго” Сергій Безкоровайний, основне завдання “розумних лічильників” — дистанційна передача даних.  

“Це потрібно для того, щоб своєчасно і коректно отримувати покази приладів обліку, мінімізувати кількість спірних питань між товариством і споживачами, зменшити кількість візитів контролерів”, – зазначив він.

За словами Сергія Безкоровайного, в “розумних лічильниках” також є функція, яка дозволяє розраховуватися за електроенергію за диференційованими тарифами.

“З 2021 року ми уже отримуємо лічильники, які фіксують обсяги спожитої  електроенергії за зонами – “день-ніч”. Якщо споживач виявить бажання перейти на розрахунки за диференційованими тарифами, він повинен звернутися до постачальника електричної енергії (наприклад, до ПрАТ “Харківенергозбут”), і з ним врегулювати це питання”, – зауважив він.

У проекті інвестиційної програми АТ “Харківобленерго” на 2022 рік також передбачено придбання лічильників з можливістю дистанційного зчитування даних. Очікується, що їх буде не менше, ніж цього року. 

Довідка. Автоматизована система контролю і обліку електроенергії (АСКОЕ) вже не перший рік впроваджується товариством. Аналітика підтверджує економічний ефект та доцільність встановлення “розумних лічильників” споживачам електричної енергії.