Кількість крадіжок зросла вчетверо

26.04.2016

Крадіжки енергетичного обладнання мають одразу декілька негативних наслідків, а саме: призводять до значних матеріальних збитків, знижують надійність електропостачання, а в деяких випадках стають причиною знеструмлення споживачів. Мисливці за металом або трансформаторною олією у гонитві за копійчаними прибутками ризикують добробутом та безпекою громадян, а також піддають власне життя смертельній небезпеці.

Протягом 3 місяців 2016 року зафіксовано 83 факти викрадання майна акціонерної компанії “Харківобленерго” (за аналогічний період минулого року — 22).

За словами директора із захисту активів підприємства Миколи Чанцева, найбільш поширеним злочином стали крадіжки металевих кутників опор високовольтних ліній електропередачі — 483 шт. Крім того, злодіями розкомлектовано 278 трансформаторних підстанцій, поцуплено 200 кг трансформаторної олії, 322 м дроту та 180 м кабелю. Загальна сума збитків складає понад 600 тис. грн. Найбільша кількість злочинів скоєна в Харківському (25 випадки), Зміївському та Лозівському районах (по 6 крадіжок) районах.

На жаль, тривожна тенденція спостерігається і у поточному місяці. На 25 квітня вже зареєстровано 21 факт розкрадання, в тому числі трансформаторної олії, приладів обліку, кутників, вузлів кріплення опор ліній електропередачі, обладнання трансформаторних підстанцій та іншого.

Фахівці АК “Харківобленерго” переконані, що ефективно протидіяти злочинним посяганням на енергетичне обладнання можна лише завдяки тісній співпраці енергетиків, правоохоронців та населення. Саме небайдужі та пильні громадяни стають на заваді злочинним задумам. Відрізнити персонал енергопостачального підприємства, який виконує свої обов'язки, від підозрілих осіб, що опинилися біля енергетичних об'єктів, не представляє труднощів. Співробітники компанії мають при собі службові посвідчення та одягнені у спеціальну форму з корпоративними логотипами і надписами. Крім того, на автотранспорт підприємства нанесені відповідні зображення. В разі підозри, що на об'єктах АК “Харківобленерго” відбуваються протиправні дії, енергетики наполегливо прохають зателефонувати до поліції за номером 102 або до кол-центру компанаії: 15-04 (м. Харків), 0-800-500-413 (м. Харків та Харківська область).