Патрульні та енергетики навчали дітей

29.04.2016

Ознайомити дітей з правилами безпечної поведінки на вулиці — таку мету поставили співробітники патрульної поліції і акціонерної компанії “Харківобленерго” в спільному проекті з навчання харківських школярів.

По дорозі на заняття і додому дітлахам доводиться стикатися з потенційно небезпечними моментами: переходити через проїжджу частину, спілкуватися з незнайомими людьми, перебувати поблизу енергетичних об'єктів. Тому навіть школярам початкових класів необхідний цілий набір знань, який допоможе впевнено себе почувати на вулицях мегаполісу. Щоб урок не перетворився на нудну лекцію, спілкування з юними слухачами поліцейські і енергетики побудували в живій ігровій формі. На початку зустрічі кожен зміг поставити патрульним питання, які його цікавлять. Хлопці хотіли знати буквально все: як відбирають в нову службу, чому форма чорна, чи можна поліцейським застосовувати зброю.

З великим інтересом діти вникали в правила дорожнього руху, знайомилися з дорожніми знаками і розміткою. Виявляється для того, щоб перейти через пішохідний перехід необхідно виконати ряд умов: подивитися наліво-направо, після чого однією ногою наступити на “зебру” і тільки після зупинки автомобілів виходити на проїжджу частину.

Патрульні розповіли школярам в яких випадках необхідно дзвонити в поліцію по телефону 102. Наприклад, якщо біля енергетичних об'єктів знаходяться підозрілі особи.

Багаторічний досвід показує, що після втручання мисливців за металом залишається пошкоджене обладнання або обірвані дроти, які представляють серйозну небезпеку. Фахівці компанії “Харківобленерго” попереджають — до небезпечного місця не можна наближатися ближче, ніж на 8 метрів. Крім того, його слід обов'язково загородити і про те, що трапилося, повідомити дорослим.

Весь урок супроводжувався показом тематичних відеоматеріалів, практичними завданнями та конкурсами. Для закріплення отриманих знань школярі отримали пізнавальну літературу.

На шкільному подвір'ї для дітвори гості влаштували демонстрацію спецтехніки, де всі бажаючі змогли приміряти на себе роль поліцейського і енергетика.