Патрульні затримали злодія

15.04.2016

У Харкові при спробі розкрадання кабелю зв'язку патрульні поліцейські затримали підозрюваного. Ним виявився 29-річний раніше судимий мешканець Харківської області.

Близько 4 години ранку диспетчери компанії “Харківобленерго” отримали повідомлення про вихід з ладу лінії зв'язку, по якій йде управління 12 високовольтними підстанціями.

На місце аварійного відключення вирушила оперативно-виїзна бригада з провідним інженером служби зв'язку Ігорем Пасічником. Енергетики припустили, що причиною аварійного відключення могли стати дії так званих мисливців за кольоровим металом. Тому про те, що трапилося повідомили в патрульну поліцію. Фахівці компанії визначили район ушкодження — двокілометрова ділянка кабельної каналізації, яка проходить по парку Артема.

За словами патрульного Данила Рєпіна, паркову зону поліцейські вирішили пройти пішки. Через 20 метрів побачили відкритий каналізаційний колодязь, з якого валив пар і стирчав кабель. Всередині знаходився чоловік, “озброєний” пилкою по металу. Зловмисник не став чинити опір правоохоронцям, а відразу зізнався в спробі скоєння крадіжки. Пізніше з'ясувалося, що затриманий раніше відбував покарання за подібний злочин і тільки півроку тому вийшов з місць позбавлення волі.
Здобиччю невдалого злодюжки ледь не стали сто двадцять метрів кабелю. За попередніми підрахунками, якби горе-розкрадача реалізував свій злочинний задум, сума збитку перевищила 30 тисяч гривень. Завдяки діям патрульних вдалося не тільки зберегти дороге майно, а й в короткий термін відновити повноцінну роботу каналів зв'язку між диспетчерською службою і об'єктами електропостачання міста.

Один з патрульних, лейтенант поліції Станіслав Гаврющенко, в минулому енергетик, до того ж ще і в другому поколінні. Його батько працював в Східному районі електричних мереж. Сам же поліцейський кілька років тому робив у службі діагностики, ізоляції та захисту від перенапруги високовольтних мереж АК “Харківобленерго”. Можливо, саме отримані раніше професійні знання допомогли вірно зорієнтуватися в непростій ситуації.
Для патрульних це вже третє за останні кілька місяців затримання розкрадачів кабелю. Що стосується останнього випадку, то підозрюваного доставили в Комінтернівське районне відділення поліції. В даний час вирішується питання про притягнення його до кримінальної відповідальності.
Як показує багаторічний досвід, ефективно протистояти злочинним посяганням на енергетичні об'єкти можна завдяки тісній співпраці енергетиків, поліції і населення. Відрізнити персонал енергопостачального підприємства від підозрілих осіб не важко. Співробітники компанії мають при собі службові посвідчення і одягнені в форму з корпоративними логотипами і написами. Крім того, на автотранспорт підприємства нанесені відповідні зображення.

У разі появи поблизу об'єктів АК “Харківобленерго” підозрілих осіб, енергетики просять зателефонувати в поліцію за номером 102 або в колл-центр компанії за телефонами: 15-04 (м. Харків), 0-800-500-413 (м. Харків та Харківська область). Всі дзвінки безкоштовні. Конфіденційність гарантовано.