Підсумки проведення конкурсу “Краща саморобка “Енергія навколо нас”, який організувала АК “Харківобленерго” у 2015 році

27.01.2016

АК “Харківобленерго” постійно приділяє велику увагу профілактиці дитячого електротравматизму. Вагомим внеском в цьому напрямку є організація та проведення загальноосвітньго проекту для дітей “Світ безпечної енергетики”. Проект включає в себе проведення працівниками компанії інтерактивних уроків “Давай потоваришуємо з електрикою” у навчальних закладах м. Харкова та Харківської області, а під час літніх канікул і в дитячих оздоровчих таборах.

Фахівці АК “Харківобленерго” розробляють різноманітні пізнавальні матеріали. Це тематичні журнали, інформаційні листи, календарі, плакати, буклети, кишенькові календарі, пам'ятки і таке інше. Вони цікаві для дітей, яскраві та кольорові, містять в собі ігрові елементи.

Доброю традицією стало проведення адміністрацією та профспілковим комітетом АК «Харківобленерго» творчих конкурсів з метою підвищення зацікавленості дітей і молоді до вивчення та дотримання основних правил електробезпеки: “Електробезпека очима дітей” (2013 рік), “Краща шкільна ілюстрована стінна газета “Життя без електротравматизму” (2014 рік), а в цьому році — з 1 квітня по 1 листопада був проведений конкурс “Краща саморобка “Енергія навколо нас”, у якому пропонувала всім дітям від 3 до 16 років, які мешкають у м. Харкові та Харківській області взяти у ньому участь.

Конкурс проводився з метою підвищення зацікавленості дітей та молоді до вивчення та дотримання основних правил електробезпеки.

Всього було надано 138 саморобок, із яких 43 виконали діти, які мешкають у м. Харкові, інші — з 13 районів Харківської області (Балаклійський, Барвінковський, Двурічанський, Дергачівський, Зачепилівський, Зміївський, Золочівський, Ізюмський, Кегичівський, Куп'янський, Нововодолазький, Первомайський та Харківський райони).

Представлені роботи розглядалися у чотирьох вікових категоріях. Нульова група: - від 3 до 6 років, перша група: - від 6 до 9 років; друга група: - від 10 до 13 років; третя група: - від 14 до 16 років.

В роботах оцінювалося відповідність, актуальність та розкриття тематики; оригінальність, якість виконання, а також ступінь самостійності під час виконання роботи.

2 грудня 2015 р. оргкомітетом були підведені підсумки з визначення переможців. Призові місця були розподілені таким чином:

Нульова група: від 3 до 6 років:

1. Номінація “За анімаційність”:

Лапенко Ганна, 5 р. “Заборонено гратися біля опор та трансформатора. Небезпечно для життя! Напруга!”, м. Харків.

Перша група: - від 6 до 9 років:

1. Номінація “За естетичне оформлення”:

Самофалова Софія, 9 р.“Дім сонця”, Харківський р-н.

2. Номінація “За конструктивний підхід”:

Лук 'яниця Микита, 9 р. "Нічник — автомобільчик на сонячних батареях", м. Харків.

3. Номінація “За креативність”:

Петрук Максим, 8 р.“Стоп лампочці“Ільїча”. Зелене світло — світодіодам”, м. Харків.

 

 

Друга група: - від 10 до 13 років:

1. Номінація “За розкриття тематики “Правила безпечної поведінки з електрикою вдома та на вулиці”:

Лавров Богдан,10 р.““Безпечне користування електроенергією”, м. Ізюм.

2. Номінація “За розкриття тематики “Охорона праці”:

Домніна Альона, 11 р. “Навіть привидів б'є струмом або обережно з обірваним проводом ”, Дворічанський р-н

3. Номінація “За науково — технічний підхід”:

Чумак Єфим, 13 р.“Термоядерний реактор майбутнього”, м. Ізюм.

Третя група: - від 14 до 16років:

1. Номінація “За всебічне розкриття тематики “Альтернативні джерела енергії”:

Проценко Ольга, 14 р.“Альтернативні джерела енергії”, м. Ізюм.

2. Номінація “За сучасний погляд на старі технології”:

Орлов Дмитро, 14 р. “Вітровий двигун”, Дергачівський р-н.

3. Номінація “За діючу модель сонячної, вітрової та гідро - електростанцій”:

Мітяєва Ірина, 14 р.“Альтернативні джерела енергії”, Балаклійський р-н.

Спеціальні призи:

1. Номінація “За художнє оформлення”:

Собран Даніїл, 9 р.“Водоспад сонячної енергії”, м. Харків.

СНВК I-II ст. № 2 (спеціальний навчально-виховний комплекс) з розумовими вадами.

2. Номінація “За майстерність”:

Іванніков Станислав, 11 р. “З минулого у майбутнє: крок від млина до вітряка” (старі технології, як альтернативні джерела енергії), м. Харків.

КЗСД Центр СПРД (Комунальний заклад соціального захисту для дітей “Центр соціально — психологічної реабілітації дітей”).

3. Номінація “За декоративно-прикладне мистецтво в оформленні”:

Стадник Федір, 12 р. та Дрокін Данило, 11 р. “Вітряк”, м. Харків.

КЗ “ХС НВК” ХОР (школа-інтернат для глухих дітей).

4. Номінація “За оригінальне оформлення”:

Мішеніна Яна, 15 р. “Моя школа в майбутньому”, м. Харків.

КЗ “ХС НВК” ХОР (школа-інтернат для глухих дітей).

5. Номінація “За філігранність роботи ”:

Сущов Микола, 15 р. “Освітлювач “Нічник” через датчик руху”, м. Харків.

СНВК I-II ст. № 2 (спеціальний навчально-виховний комплекс) з розумовими вадами.

Церемонія нагородження переможців конкурсу відбулася 23 грудня 2015 року в музеї компанії. На свято були запрошені переможці разом з батьками, представники різних ЗМІ та почесні гості, а саме:

 1. Начальник Відділу Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг у Харківській області — Без'язичний Василь Федорович.
  • Начальник Головного управління Держпраці у Харківській області — Назаренко Олено Миколаївна.
   • Заступник начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Харківській області — Кравченко Віктор Миколайович.
    • Начальник відділу нагляду в машинобудуванні та енергетиці Головного управління Держпраці — Ламанов Олександр Ілліч.
     • Провідний фахівець служби охорони праці Департаменту освіти і науки— Улитіна Марина Юріївна.

Працівники компанії створили урочисту, але водночас і затишну атмосферу, яка розташовувала до невимушеного довірчого спілкування.

Усіх гостей зустрічали особисто та проводили до актового залу, де на сцені були розташовані стенди з саморобками, а на столах розміщені літературні роботи та різноманітні матеріали щодо дитячої електробезпеки: інформаційні листки, плакати, календарі, пізнавальні книжки тощо. Таким чином, всі присутні в очікуванні початку церемонії могли ознайомитись як з роботами учасників, так і з поліграфічною продукцією.

Святкову зустріч розпочав голова правління енергокомпанії в. о. голови правління Яворський В. Г. Він привітав юних майстрів та розповів про діяльність АК “Харківобленерго”.

Також всіма присутніми були переглянуті відеоролики про компанію “Світ безпечної енергії”.

Від усього переглянутого та почутого почесні гості були в захваті. У своїх виступах вони ділилися враженнями від дитячої творчості та урочистого заходу. Крім того, була високо оцінена системна робота фахівців-енергетиків з профілактики електротравматизму серед підлітків.

Усі переможці конкурсу були нагороджені дипломами, їм було вручено сувенірну продукцію та цінні подарунки. За кошти профспілкового комітету компанії було придбано 15 планшетів.

У конкурсі “Краща саморобка “Енергія навколо нас”” є переможці, але немає переможених. За рішенням керівництва компанії всі учасники творчого змагання, у якому б віддаленому районі Харківської області вони не мешкали, отримали почесні грамоти, сувенірну продукцію та пізнавальні матеріали.

До речі, надалі планується використовувати роботи учасників конкурсу при виготовленні різноманітних агітаційних матеріалів: книг, журналів, календарів, брошур, білбордів тощо.

Уся інформація, фото та відеосюжети щодо проведення Конкурсу та церемонії нагородження переможців була розміщена на сайті компанії (web-сайт: www.oblenergo.kharkov.ua), а також в регіональних ЗМІ.

Багаторічний досвід свідчить, що результатом проведення подібних заходів є недопущення випадків дитячого травматизму, пов’язаного з порушеннями правил експлуатації електроприладів у повсякденному житті та поведінки поблизу енергооб’єктів.

 

 

Профспілковий комітет

Управління інформаційної політики та роботи зі споживачами