Спільно протидіяти зловмисникам

26.01.2016

Крадіжки енергетичного обладнання з об'єктів АК “Харківобленерго” ставлять під загрозу надійність електропостачання споживачів та наносять суттєвий матеріальний збиток. Статистика свідчить, що протягом 2015 року у порівнянні з попереднім періодом учетверо зросла кількість злочинних посягань на майно енергетиків — 179 фактів проти 41. Свою увагу в минулому році кримінальні мисливці зосередили на крадіжках трансформаторної олії, якої було злито понад 10 тон, та металевих кутниках опор ліній електропередачі — зрізано близько 2,4 тис. штук. Загальний збиток від дій злодіїв перевищив 4 млн. грн.

Стурбованість фахівців компанії викликає той факт, що внаслідок крадіжок енергообладнання може бути знеструмлена велика кількість споживачів. Вірогідність такого розвитку подій особливо зростає під час складних погодних умов — сильних снігопадів, поривів вітру та ожеледиці.

Навряд чи крадії замислюються над результатами своїх дій. А до чого вони призводять красномовно свідчить надзвичайна пригода, що трапилася декілька років тому в Запорізькій області. Троє місцевих мешканців зрізали металеві конструкції з магістральної лінії електропередачі напругою 750 кВ. Падіння високовольтної опори позначилося на роботі одного з енергоблоків Запорізької атомної електростанції. Ось так заради декількох сотень гривень злодії поставили під загрозу електрозабезпечення багатьох регіонів України. На жаль, свого часу схожий випадок трапився і на Харківщині. За словами головного інженера Харківських високовольтних електромереж Олега Синельникова, в 2011 році в Богодухівському районі впала металева опора лінії “Богодухів — Майська”. Ліквідувати аварійну ситуацію тоді вдалося протягом 2 днів.

З метою упередження подібних негативних наслідків співробітники служби економічної безпеки “Харківобленерго” спільно з фахівцями технічних підрозділів оглянули всі без винятку високовольтні мережі. Особлива увага приділялася ділянкам з переходами ліній через залізничні та автомагістральні шляхи. За всіма виявленими місцями крадіжок були організовані відновлювальні роботи.

Багаторічний досвід свідчить, що складовими ефективної протидії злочинним посяганням є допомога з боку населення та чітка взаємодія з правоохоронними органами. Персонал підприємства постійно проводить роз’яснювальну роботу на особистих зустрічах з громадськістю, через засоби масової інформації, а також розповсюджує тематичні інформаційні листи та оголошення.