У Харкові побудують сучасну підстанцію вартістю понад два мільярди гривень

17.02.2021

Підстанцію 330/110 кВ “Слобожанська” трансформаторною потужністю 400 МВА планує побудувати поблизу Харкова Національна енергетична компанія “Укренерго”. До підстанції будуть приєднані понад 100 км нових ліній 110 кВ АТ “Харківобленерго”.

Нова підстанція з мережевою інфраструктурою значно покращить надійність живлення споживачів Харкова, зокрема, північні райони міста: житлові масиви Олексіївський, Павлове поле, Іванівка та Сокольники. Як розповів директор з експлуатації та розвитку мережі НЕК “Укренерго” Олексій Брехт, початок будівництва заплановано на 2022 рік, орієнтована вартість проєкту –  близько 2,3 млрд грн.

“Ми розраховуємо, що в наступному році ми вже приступимо до виконання робіт після проведення всіх тендерних процедур та підписання контракту. Загальний термін будівництва – 2,5-3 роки. Протягом цього часу ми маємо реалізувати частину проєкту, пов'язану з будівництвом двоколових заходів ліній 330 кВ і будівництвом підстанції 330/110 кВ. Компанія “Харківобленерго” відповідно має збудувати заходи ліній 110 кВ на об'єкт для забезпечення безперервного технологічного циклу передачі і розподілу електричної енергії споживачам Харкова”, – зазначив Олексій Брехт.

За словами технічного директора АТ “Харківобленерго” Олексія Гануса, потреба у підвищенні надійності електропостачання у цій частині міста існує давно у зв'язку із досить великими темпами житлового будівництва та відкриттям нових станцій метрополітену.

“Наша готовність до реалізації цього проекту значна. Уже найближчим часом ми максимально детально опрацюємо всі робочі питання. Потрібна деталізація. Труднощі, звичайно, будуть, але це нормальна ситуація для будівництва такого великого енергетичного об'єкту, як підстанція “Слобожанська”, – зазначив Олексій Ганус.

В “Укренерго” підкреслили, що переконані в ефективності співпраці з АТ “Харківобленерго”.

Довідка. Будівництво підстанції 330/110кВ “Слобожанська” передбачена Планом розвитку системи передачі на 2021-2030 роки, розробленим НЕК "Укренерго" і затвердженим НКРЕКП, і є одним з об’єктів, що забезпечить підвищення надійності живлення східного регіону при синхронній роботі енергосистеми України з енергоб’єднанням континентальної Європи ENTSO-E. Наразі розглядається можливість фінансування за рахунок кредитних коштів Європейського інвестиційного банку.

Yes Yes