Усунення наслідків стихії.

07.12.2015

Унаслідок виходу активного циклону, починаючи з вечора 1 грудня, протягом 2-3 грудня по області та місту спостерігалися складні погодні умови. 

За даними метеостанції області за ніч 2 грудня випало від 7 до 59 мм опадів. Опади у вигляді переважно дощу, мокрий сніг. Найбільша кількість опадів випала у Харкові – 23 мм, що дорівнює 190 % декадної норми опадів – стихійне гідрометеорологічне явище. Складні погодні умови супроводжувались сильним вітром, налипанням мокрого снігу. Стихійне явище, яке тривало три дні, набуло масовості.
Було знеструмлено 30 ліній 110 кВ, 41 лінія 35 кВ, 5 підстанцій 110 кВ та 24 підстанції 35 кВ. Також у результаті стихії у великій кількості були пошкоджені повітряні лінії електропередач та індивідуальні вводи до приватних будинків. Обриви відбулися через падіння дерев та гілок, які не витримали важкого мокрого снігу та поривів вітру, також від налипання снігу падали опори ліній електромереж.
Протягом трьох днів у Харківський області через стихію залишилась без електричної енергії маса населених пунктів Дергачівського, Чугуївського, Зміївського, Харківського, Вовчанського та Золочівського районів.
Щодо міста Харкова найбільше знеструмлення було у Фрунзенському, Орджонікідзевському, Ленінському та Жовтневому районах.
Усуненню наслідків стихії заважали складні погодні умови та заноси на дорогах, особливо за містом, а також масово завалені дерева. Так, у Вовчанському районі через заноси на дорогах у цей період не було змоги доставити техніку до населених пунктів Петровське, Хотомля, Мартова. У Зміївському районі з 2 грудня в полях стоїть техніка, яка не може дістатися до місця для усунення аварії.
Основне завдання було локалізувати обриви ліній електромереж, не допустити травмування напругою мешканців міста та області.
У ліквідації аварії з 2 по 4 грудня в Харківських міських електричних мережах працювали 51 бригада та 56 одиниць техніки, 5 грудня – 33 бригади та 33 одиниці техніки, 6 грудня працювали 10 бригад та 5 бригад надавали допомогу обласним електричним мережам, при цьому було задіяно 10 одиниць техніки. У результаті оперативної роботи працівників компанії в м. Харкові було усунено 153 обриви електричних мереж та відновлено 345 вводів в приватні будинки.
У відновлювальних роботах по Харківських високовольтних електричних мережах брали участь 32 бригади (138 працівників) та 53 одиниці техніки.
У Харківських розподільчих електричних мережах у результаті стихії було знеструмлено 185 повітряних ліній електропередач 6-10 кВ, з яких повністю відключено 157, а також 2376 трансформаторних підстанцій, пошкоджено 447 опор, кількість обривів повітряних ліній склала 2838. Щоденно у Харківській області працювало 183 бригади.
Роботи з відновлення електропостачання не зупинялись ні на хвилину, бригади працювали цілодобово, у ліквідації аварій брали участь усі райони області. Працівники компанії, які мають досвід 20-30 років у енергетиці, не пам’ятають стихії такого масштабу. Тому було дуже складно боротися з її наслідками.